| Andrei296 a întrebat:

Salut am azi o intalnire la dublu in cupluri si inca o fata si un baiat care sunt singuri deci in total 3 fete 3 baieti.
E prima mea intalnire si chestia e ca nici macar nu stiu ce sa fac ma exact adica vreau sa fie totul cat mai frumos sa o iau in surprindere ce cuvinte sa-i zic cat sa nu ma simt rusinat.
Adica eu cu fata asta ne iubim enorm parinti nostri stiu si avem doar 15 ani.
Mi-a spus ca daca nu m-ar iubi iar sta inima in loc!
Si ce sa fac sa fie cat mai bine cat mai frumos apropo ne ducem la film.
Adica sa-mi spuneti cand ma intalnesc cu ea cand plecam ia sta mai departe in alt oras in timpul filmului pe drum etc.
Multumesc anticipat Funda dau obligatoriu

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Mhm, pai prima data cand o vezi du-te la ea si imbratiseaz-o si pup-o pe obraz. Apoi ia-o de mana si mergeti sa vedeti filmul. La film, ai grija sa iti iei bilet astfel incat sa aveti locuri unul langa altul. Mai pe la sfertul filmului, intinde-ti mana si cuprinde-o asa incat sa stea cu capul la tine pe umeri. Nu uita ca trebuie sa o si saruti, dar de preferabil cand o vei conduce seara acasa. Noua fetelor, ne plac gesturile astea. Apoi continuati cu intalnirile.
Bafta!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand iti dau un sfat: incearca sa inveti sa scrii corect. O fata care se respecta, niciodata nu poate fi incantata de un baiat care nu poate sa scrie, cat de cat corect, 3 randuri. Daca si fata este la fel ca si tine, atunci nu se baga de seama neputinta ta. Apoi, pentru a nu depinde de capriciile altora atunci cand te intalnesti cu o fata, incearca sa eviti intalnirile in grup. Nu te complica sa cauti cuvinte pe care nu le stapanesti, vorbeste normal, altfel risti sa devii penibil si sa-ti blochezi partenera. Daca iti permiti financiar, mergi dupa film si la un suc. Acolo poti discuta, in lipsa altor subiecte, despre film. La plecare, nu uita sa-i spui ca ti-a facut placere sa te intalnesti cu ea si ca doresti ca intalnirea sa se repete, dar singuri. O floare este mereu binevenita. Mult succes!

| Andrei296 explică (pentru neutrino):

M-am grabit probleme?
Si sa-ti zic ceva tine minte ca ortografia de pe calculator nu are legatura cu cea de la scoala ai inteles?

| neutrino a răspuns (pentru Andrei296):

Sincer, nu am dorit sa te supar, ci doar sa-ti dau un sfat. O zi buna!

| anonimg a răspuns:

Ce imi este 10, 15, 30 ani sau mai multi; importanta este casatoria. Lucrul acesta te va scuti de multa suferinta.
Cauta intelepciunea si pretuieste-o mai mult decat parerea si placerea ta sau a oamenilor. Relatiile de prietenie dintre baieti si fete neavand ca tinta casatoria sunt relatii iresponsabile. Ambii dovedesc ca nu se gandesc la aceia care le vor fi sot/sotie. Ambii trezesc dragostea mai inainte de vreme, si astfel se strapung singuri cu o multime de chinuri.
Daca esti barbat, atunci practica abstinenta; aceasta este tarie. A te lasa dus de placeri reprezinta slabiciune si nu tarie.
Daca un baiat si o fata sunt tari, atunci sa dovedeasca aceasta prin practicarea abstinentei. Eu ii provoc pe oameni la aceasta. Iar cei mai multi cad la capitolul acesta. Ei sunt slabi; nu si-au propus tinte inalte, ci se lasa dusi de valul placerilor lumii. Ei ajung si la 30 de ani si nici atunci nu si-au format principii in viata. Ei nu stiu cum/cand/cu cine sa se casatoreasca. Ba inca vor ajunge la 30 de ani si n-au ajuns sa cunoasca scopul vietii.
Tinere, te sfatuiesc sa cauti intelepciunea. Nu rade de ea, caci daca o vei pretui ea te va ocroti in ziua necazului. Daca nu, ea va rade de tine in ziua necazului tau.
Inceputul intelepciunii este dragostea de Dumnezeu.

| Andrei296 explică (pentru anonimg):

Si eu sunt intelept prin Zen
Eu practic Zazenul am si o carte cumparata si asa mai departe dar nu inteleg de ce e asta ceva ce apare ca o slabiciune

| anonimg a răspuns (pentru Andrei296):

Cand necazurile si greutatile vor veni asupra ta, mi-e teama ca atunci nu vei striga si nici nu te vei certa cu "Zeng"...

| AnaMica01 a răspuns:

Nu trebuie sa faci cine stie ce lucruri ca sa o impresionezi, mai ales ca e prima intalnire.Ar fi bine sa nu o scapi din ochi, sa o iei de mana, sa ii spui cateva vorbe dulci, dar nu exagera...

| CapraVecinului a răspuns:

Nu e bine sa planifici totul de dinainte, pentru ca s-ar putea ca totul sa fie exact invers. dar totusi ar fi dragut sa ii iei un trandafir, ca semn al dragostei voastre, sa fii tandru si dragut cu ea. sa te porti cu ea fix cum ai vrea sa fie ea cu tine. e ceva mai complicat. spune-i tot ce simti pentru ea. fa-o sa se simta speciala. femeile/fetele adoara asta.