| anonim_4396 a întrebat:

Salut, exista niste modalitati de prevenirea sarcinii dupa ce ai facut sex?(au trecut 4 zile) nu stiu sigur si normal ar fi sa nu fie cazul de sarcina, dar imi este frica si mie cat si ei, situatia a fost ca am facut sex, am scos inainte sa-mi dau drumul si am avut si prezervativ, dupa ce am dat prezervativul jos nu m-am sters indeajuns de bine si iubita mea s-a asezat pe penisul meu, nu a intrat dar s-a atins de vagin(pe unde intra penisul) si de atunci ii intarzie ciclul cu 3 zile

6 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

"exista niste modalitati de prevenirea sarcinii dupa ce ai facut sex?(au trecut 4 zile)"
Citeste in dictionar ce inseamna "a preveni"

| marianbobe a răspuns (pentru Goete):

Ar fi fost mai frumos sa ma ajuti decat sa ma corectezi)))

| Goete a răspuns (pentru marianbobe):

Te ajut, e important sa stii sa te exprimi

| VoidEternal a răspuns:

Probabil de la stres. Sa nu mai ia nimic acum, e prea târziu pentru pastile, te alegi doar cu efectele secundare. De la ce ați făcut voi sansele sunt infime pentru o sarcina.

| marianbobe a răspuns (pentru VoidEternal):

S-a si sters dupa, eu am stat putin si am auzit ca spermatozoizii mor la contactul cu aerul, nu cred ca este vb de sarcina da intarzie ciclul si imi e cam frica sincer

| VoidEternal a răspuns (pentru marianbobe):

Sunt multe cauze pentru care poate întârzia. Evident nu îți poate spune nimeni că garantat nu e însărcinată dar ar fi o aberație din punct de vedere statistic sa rămână din atât.