| Epure_Alex_2000 a întrebat:

Salut, am facut sex cu o fata care era virgina. Inainte sa o penetrez am observat ca din penis iesea un lichid asemanator cu sperma, lichid pre ejaculator. Penetrarea nu a fost totala pentru ca ea a zis sa ne oprim pentru ca doare dar tot a curs foarte putin sange. Menstruatia ar trebui sa ii vina in maxim o saptamana. E posibil sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca si tu ai fost la fel de virgin, daca habar nu ai ce-ti curge din penis.
In orice caz, cu 1 saptamana inainte de ciclu, fata nu mai era in perioada fertila si nu sunt sanse de sarcina.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sexul se face cu prezervativ, altfel se pot petrece și accidente.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc in apropierea venirii ciclului menstrual, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Inainte cu o saptamana de menstruatia urmatoare fata se gaseste in perioada infertila, deci nu putea ramane gravida chiar daca ejaculai in vagin.
Probabilitatea ca lichidul ejaculator sa contina spermatozoizi este de cateva procente.

| Epure_Alex_2000 explică (pentru CodrutElian1990):

Deci e o probabilitate destul de mica sa iasa rau...

| AnonImOO000 a răspuns:

Daca erati cuminti, nu dormeai tu acum linistit noaptea? iti mai trebuie un stres in plus?

| Epure_Alex_2000 explică (pentru AnonImOO000):

Crede ma ca m-am gandit la asta continuu rolling on the floor

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Nu am intees, de ce trebuie sa stea cuminti? Nu trebuie. Trebuie doar sa-si ia masuri de protectie.

| Epure_Alex_2000 explică (pentru CodrutElian1990):

Ar trebui sa cumpar anticonceptionale sau sa astept sa vad daca ii vine menstruatia?

| AnonImOO000 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, eu nu sunt de acord cu actele sexule in afara casatoriei, tin sa mentionez ca ma bazez pe biblie si ea condamna asta. Cunosc multe asemenea cazuri care s-au sfarsit rau, lucruri care puteau fi evitate, daca doi oameni se iubesc asa mult, se vor intelege si pot astepta, daca este vorba doar de pofta si placere, categoric nu este vorba si de dragoste. Asa se intampla in majoritatea cazurilor, poate o sa ma contrazici si o sa spui ca sunt ingust, dar uita-te in jur si vezi cate lucruri au iesit din asta. Imoralitate, vieti distruse, casnicii distruse, avort, boli cu transmitere sexuala. etc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Eu ma bazez pe ce vad, pe ceretari, nu pe biblie.
Ceea ce spui tu ca se intampla s-au intamplat din antichitate, doar ca nu erau "popularizate", deoarece nu era presa scrisa, TV, internet, radio.
Atunci cand am o boala ma duc la medic, nu la preot. Ori medicul mi-a spus ca 2-3 masturbari sau sex pe saptamana sunt foarte benefice sanatatii.
Cat despre bigotismul tau religios, nu vreau sa te conving de contrariul, ca oamenii slabi, cand au greutati se roaga, in loc sa lupte sa le inlature.