| mirxxxxxx a întrebat:

Salut.
Am facut sex neprotejat cu iubitul meu in ziua a 12 a a ciclului menstrual. El nu a ejaculat in mine dar e o posibilitate sa se fi scurs.
Eu nu stiu cat de regulata am menstruatia dar judecand dupa ultimele 3 luni, mie mi-a venit mereu la 30-31 de zile.
Sunt deja in ziua 34 si nu mi-a venit menstruatia. Nu ma dor sanii deloc si nici spatele. Uneori ma doare burta. Sunt foarte foarte panicata. Am facut ieri un test de sarcina de la barza(adica dupa 21 de zile de la contact si a iesit negativ)
Eu sunt si foarte stresata ca vreau sa ma angajez si sunt din interviu in interviu si ma mai streseaza si absenta menstruatiei.
Ma puteti linisti? Pot sa am incredere in rezultatul testului? Sunt asa de speriata ca imi fac rau singur

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te incurajez sa nu mai faci sex cu nimeni inainte de casatorie. Vrei sa traiesti mereu in stres si vinovatie?

| mirxxxxxx explică (pentru ania):

Nu iubita mea. am 23 de ani, fac 24 si am o relatie stabila si sanatoasa, insa nu ne dorim acum un copil. daca nu ai un raspuns pentru intrebarea mea nu mai comenta, te rog frumos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, te putem liniști, liniștește-te.

| mirxxxxxx explică (pentru sadrian46):

Deci doar imi intarzie si nu sunt gravida... nu?

| CIaudiu a răspuns:

Da, poti avea incredere in test. Nu esti insarcinata. Data viitoare folositi si voi prezervative daca iubitelul tau habar n-are sa-si foloseasca scula.

| Teo29 a răspuns:

Pe viitor, recomand sa o faceti protejat. Repeta testul de sarcina acum si peste alte 14 zile