| EUeStEEu a întrebat:

Salut, am incercat sa imi rad putin din parul pubian si am vazut ca raman niste fire mici de tot dar care se observa (cu bigul) cum as putea sa fac sa nu mai am firele respective? (nu vreau sa folosesc un aparat de ras sau epilator) pls

8 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Foloseste crema epilatoare.

| anamaria82726 a răspuns:

Pai cum ai spus nu vrei sa folosesti aparat de ras sau altceva. Bigul nu este atat de util. Foarte des irita pielea si nu are cum sa ia chiar tot. Mai ales daca insisti mult asupra unei zona, clar se irita. Eu nu il mai folosesc deloc din cauza asta.

| ItIsAlright a răspuns:

Cu bigul e singura varianta daca nu vrei durere mare sau bubite cauzate de epilator, ceara sau benzi. Nu mai fii complexata, in caz ca esti. E perfect normal sa ramai cu acele fire care se vad, nu iti zice nimeni nimic.

Totusi incearca sa fie o zona alunecoasa. Incearca crema speciala pentru epilat sau pur si simplu sapun/gel.

Si barbatilor le e mai usor sa se barbiereasca cand folosesc crema/gel de ras, corect?

| anamaria82726 a răspuns (pentru ItIsAlright):

Fix bigul face bubite si iritatii

| ItIsAlright a răspuns (pentru anamaria82726):

Hmm fiecare e diferita. Dar totusi nu ar trebui, ca nu face decat sa taie firul. Trebuie sa fii atenta, acum nu stiu, ideea e sa nu incerci doar cand e umed ci si cu o crema sau ceva alunecos.

| anamaria82726 a răspuns (pentru ItIsAlright):

Iti dai seama ca foloseste ceva alunecos lol

| xilef123 a răspuns:

Scoate-le cu penseta

| valentinagvc a răspuns:

Incearca cu crema deplilatoare sau daca rezisti, cu benzi de ceara