| Marius123451 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor.Pai este vorba de o fata de care îmi place extrem de mult de ea.Sunt navetist și doar în stație si autobuz o pot vedea.Sunt un băiat(16 ani) mai timid, dar mă gândesc sa îmi fac curaj si sa mă duc la ea să îi spun ce simt pentru ea.Am văzut când cobor din autobuz că se uită la mine si când m.am uitat și eu la ea a zâmbit. Voi ce părere aveți, ce îmi recomandați să fac?,(are 15 ani)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te debarasezi de timiditatea excesiva care te caracterizeaza, sa-ti iei ''inima-n dinti'' si sa-i spui/transmiti macar un simplu salut de ''buna ziua'' ca s-o obligi sa-ti raspunda si astfel sa-i auzi macar doar glasul daca nu si alt ceva. Esti baiat mare si ar fi cazul sa o dovedesti, deci n-ar strica sa-ti faci un pic de curaj pana nu ti-o ''sufla'' un altul mai tupeist. Succes!

| Marius123451 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi pentru sfat, chiar o să îl pun in aplicare mâine.Ce o fi o fi și gata, măcar să stiu ceva să stau cu conștiința împăcată.

3 răspunsuri:
| Ramona3k3 a răspuns:

Dacă n-ai vorbit deloc cu ea, degeaba.
O iubești din priviri sau cum? Dacă deja simți ceva pentru ea, fără să fi vorbit cu ea, înseamnă că e doar o atracție fizică. În schimb, poți face cunștință cu ea, să te împrietenești.

| Marius123451 explică (pentru Ramona3k3):

Pai m-am uitat la ea si am observat că e ceea ce vreau de la fată. Pai asta aș vrea să fac, să o bag in seamă si să ne cunoaștem.