| BoBByBlack1241 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
Pur si simplu m-am indragostit de o fata din clasa a 7-a care e vecina cu mine. Eu sunt pe clasa a 9-a si la inceputul scolii m-am mutat in scara cu ea. Am vazut-o de 2, 3 ori in timpul asta si ieri, mi-a spus ea,, buna,,. I-am raspuns si eu si am intrat in casa.
A doua zi am asteptat-o cam 10 minute sa iasa, i-am invatat programul si cand a iesit ea am iesit si eu(se mai intamplase de 2, 3 ori, dar de data asta am asteptat-o eu). Cum m-a vazut m-a salutat si am plecat inainte cu 4, 5 metri. Pe drum am intors privirea era la telefon dar dupa 2, 3 secunde m-am intors si i-am spus: -Hei!
-Buna!
-Ma numesc...
-Eu asa...
-Icantat etc.
Ne mai intalneam pe hol tot asa mai schimbam o privire nimic altceva.
Eu vreau sa o astept si maine sa ies tot cu ea in acelasi timp si sa mai schimb ceva vorbe, sa ne imprietenim!
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de ea de ce sa nu incerci sa deveniti cel putin prieteni in prima faza. S-ar putea sa va potriviti si chiar sa deveniti mai mult decat niste simpli prieteni vecini pe scara. Succes.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prima data preveste-o ca pe o prietena. Nu mai mult. Ea sa stie ca poate sa aiba incredere in tine. Dupa...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sunt de acord cu corbulabrosu.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Shit... Cand o sa va lamuriti ca atractia se face cand practic dai dovada ca esti spontan si fresh si NU ai nevoie de acceptul si reactia lor? Nu mai fi stalker, cand o vezi pe hol vorbesti chill cu ea.

| BoBByBlack1241 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Da ai dreptate...Multumesc