| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut.
Am o intrebare.
De ce nu mi-o pot scoate din minte, de ce ma tot uit intr-una la pozele ei pe care le posteaza, de ce de cate ori o vad imi bate inima foarte tare. Oare m-am indragostit? Doar la ea imi sta gandul.

Fata de care vorbesc are 11 ani iar eu am 14 ani jumate. Stiu, e mica pentru mine dar nu stiu cum s-a intamplat sa-mi placa de fata asta iar de altele de varsta mea nu. Am vorbit cu ea, mi-a spus ca nu ma place si ca ma vede doar ca pe un amic insa nu-mi pot scoate gandul de la ea. Nu vreau sa o mai bat la cap, incerc doar sa o uit si atat. Nu vreau sa par genul de baiat disperat. A spus nu, nu ramane. Problema mea este : Oare m-am indragosit? Daca vad o poza de a ei, ma uit intr-una la ea toata ziua, ce se intampla? Imi bate inima foarte tare cand o vad, ma gandesc intr-una la ea si la faptul ca mi-a spus ca nu ma place iar eu acum ma tot gandesc la ea. Insa nu va ramane, vreau sa mi-o scot din minte dar nu pot deloc.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, te-ai indragostit, dar o sa iti treaca. La varsta asta sentimentele nu tin mult. Plus ca daca fata are 11 ani, nu e cine stie ce diferenta intre amic si iubit.
Cel mai simplu ti-o scoti din minte punand ochii pe alta fata.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ai facut o obsesie bolnavicioasa din asta.
Oricum, nu merita sa te gandesti la ea, ca-i copilas mic la 11 ani.