| geob1608 a întrebat:

Salut, am o întrebare legată de o tipa pe care o știu de 2 ani, când ne-am cunoscut prima data nu prea am vorbit si nu prea ne-am băgat in seama, dar prin vara acestui an când am început sa merg prin alte orașe, o chemam dar nu venea, însă in final când am invitat-o, a acceptat dar când am spus ca nu mai pot veni a zis ca nici ea nu mai vine ca fără mine nu e distracție si chestii de genul. In fine, acum câteva zile am plănuit sa mergem pe un munte, ne-am strâns vreo 7 si am invitat-0 si pe ea, când am ajuns acolo, am văzut ca am rămas doar 3 si a spus ca dacă nu as fi venit eu nu ar mai fi venit nici ea, țin sa menționez ca aflasem abia când am ajuns ca nu mai vine nimeni. In fine, in timp ce urcam nu prea s-a băgat in seama cu mine, dar la un moment dat îmi zicea ca m-am schimbat, ca parca arat mai bine, la un moment dat chiar îmi spunea ca arat mult mai bine dacat anumite persoane, la coborâre mă luase dintr-o data de mâna si când am ajuns jos mă luase de brat, nu făcuse niciodată chestii de genul, cu nimeni pana acum si am discutat si cu câteva persoane despre asta si au spus ca si ei au observat ca parca semnalează ca mă place, ce credeți?
Dau funda la un răspuns concret :l

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SkyPilot a răspuns:

Ce vrei mai mult decat ca te-a luat de mana si de brat? Rareori te atinge fizic o fata daca nu te place. Si a venit cu tine la munte, a urcat. Cele mai multe fete sunt comode, nu ar face asta. Ca pasionat de munte stiu ce spun, era greu sa gasesc pe cineva care sa mearga cu mine. Daca ti-a spus ca fara tine nu e distractie, te considera inteligent si amuzant.
Acum e randul tau. Spune-i cat de bine te-ai simtit cu ea la munte si cat de mult apreciezi ca a venit. Fa-i complimente - ca arata foarte bine intr-un moment sau altul. Spune-i ca ai vrea sa mai mergeti, poate numai voi doi. Poate ii oferi si o floare prima data cand va intalniti.
Misca-te repede, daca astepti prea mult treci in friendzone.

| geob1608 explică (pentru SkyPilot):

Ba frate, dacă ți-aș spune cât de orb am fost, discutam ceva despre București si încă ceva si i-am zis, eu as putea sa rămân acolo la varumeu, mi-a zis sa il arat, si a spus ca e chiar urat fata de mine, faza e ca e mult mai " bun " decât mine. Faza e ca nu știu cum sa o întreb si ce sa o întreb, ca "mi-am ieșit din mâna" ca timp de 1 an si ceva am zis, gata cu relațiile, plus ca m-am "consultat" si cu alte persoane si au spus același lucuru, ba asta te place vezi ce faci

| SkyPilot a răspuns (pentru geob1608):

Toti suntem orbi. Crezi ca eu am observat intotdeauna ca ma place cineva?
Nu iti face nicio problema despre ce sa faci si ce sa ii spui. Fata te place pe tine asa cum esti, nu pe Superman. Pana acum ai fost foarte bun, nu incerca sa fii altceva. Vorbeste mai mult despre ea. Incearca sa o cunosti, sa afli ce ii place sa faca.
In locul tau eu as invita-o undeva in functie de ce stii ca ii place si de varsta voastra. Numai voi doi. Cand va intalniti, ofera-i o floare. O sa ii fie clar fetei ce ai de spus. Daca ajungeti intr-un loc romantic in natura, cred ca poti sa o iei de mana, asta daca nu te ia ea pe tine prima. Si fii pregatit pentru primul sarut!
Cea mai mare greseala pe care o poti face acum este sa o tratezi cu indiferenta, sa nu ii arati ca o placi.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e deja evident ca te place? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Credem ca ai putea sa deschizi gura si sa-i spui ca o placi, ca fata asta asteapta, ca tu sa spui ceva!

| corbulalbrosu a răspuns:

In ce mod ar trebui sa se mai comporte ''biata'' fata, ca tu sa fii in stare sa-ti dai seama ca prin toate gesturile facute de ea ti-a ''explicat'' nonverbal cat se poate de clar tot ceea ce nu ti-a spus in cuvinte. Ar fi cazul sa-ti deschizi mult mai bine ochii dar in acelasi timp ....si gura. Succes!

| Treaem24 a răspuns:

Ce alte lucruri iti mai trebuie iti face complimente te ia de mana te ia in brate e evident ca te placee