| Bosu23 a întrebat:

Salut am o intrebare si am nev de raspuns:
Sunt "indragostit" de o fata care nu stiu daca ma place sau nu
deci uneori se uita la mine si zambeste dar cand ma uit la ea isi intoarce privirea
De ex:
La ora de sport eu am ramas in clasa (singur) si dupa vine ea si ma roaga sa merg cu ea sa dea mancare la un caine evident eu am mers dupa ea dupa m-a rugat sa mergem amandoi in parc unde erau si ceilalti eu am acceptat si pe tot drumul am ras amandoi
Bun deci eu vr sa aflu daca ma apalce si daca nu aflu asa nu stiu cum sa ii spun daca ma aplce adic nu vr sa o iau nici sa se supere nici sa par disperat sau din astea vr sa o intreb suptil
Va rog ajutati-ma chiar vreau sa aflu

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i pur si simplu in mod direct ca tie iti face placere sa te plimbi dar nu de unul singur ci insotit de cineva. Si deoarece o consideri pe ea ca fiind una dintre prietenele/colegele tale de incredere ii propui sau o intrebi daca nu ar dori sa iesiti in 2 sa va dati/plimbati cu bicicletele sau rolele, sau daca nu are asa ceva atunci pur si simplu la o simpla plimbare, asa aiurea pe strada sau pe aleile unui parc. In cazul ca accepta, in acele momente iti vei putea destainui toate sentimentele avute fata de persoana ei. Nimic complicat. Doar un minim de curaj. Succes!

| Bosu23 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok asta am inteles dar cum imi dau seama daca ma place sau nu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bosu23):

Daca accepta sa iasa cu tine in mod repetat este evident ca te place. Daca nu te place chiar de la inceput te va refuza mai subtil sau mai direct.