| principessa1994 a întrebat:

SAlut. Am o mica intrebare legata de dragoste. MA cunosc cu un baiat de 3 ani. Cu jumate de an am inceput sa comunicam mai intens, din partea cunoscutilor au fost citeva glume sa fiu cu el impreuna, toate aceste glume erau spuse cind si el era. El e o fire rusinoasa, ca si mine de fapt. Si ca urmare la aceste glume el se inrosea. Eu am ceva sentimente fata de el si nu stiu cum sa procedez. Diferenta de varsta dintre noi e de 10 ani, nu cred ca e destul de mare. Cum credeti cum e mai bine, sa ii zic ceea ce simt sau mai bine sa tac. Daca credeti ca e mai bine sa ii destainui ce am pe inima, aatunci va rog un sfat ce ii zic. Ma tem sa nu fac ceva, care ca urmare va duce la indepartare.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Păi cum ele m ai mic decit tine cu 10 ani? Care este varsta ta reală? Esti născută in 1994? Adica tu ai 21 de ani si el are 11?

| principessa1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, nu Cristi.El e mai mare decit mine cu 10 ani. Virsta mea reala e 19 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru principessa1994):

Sarut mina! Ok acum am ințeles. Spune i ceea ce simti, este cel m ai bine.

| neutrino a răspuns:

Tacerea este de aur!

| SkyPilot a răspuns:

Daca el se inrosea, fii sigura ca simte ceva pentru tine.
Cred ca ar fi bine sa ii spui., sau si mai bine, sail lasi sa inteleaga. El este suficient de matur ca sa nu se sperie ca o fata mare si cred ca simte ceva pentru tine. Nu ai nimic de pierdut. Daca nu ii spui, oricum nu ai nimic deci nu are de ce sa iti fie frica.
Cel mai bine nu-i spune direct, ia-l la o plimbare in parc, lipeste-te usor de el, intoarce-ti fata catre el si da-i de inteles ca vrei sa te sarute.
Iti doresc multa fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă reacționează așa la acele glume, sigur te place și el..doar că e timid. fii tu curajoasă și spune-i ce simți, nu are ce să iasă rău. baftă happy

| holyGuard3 a răspuns:

Sii tacerea e un raspuns