| principessa1994 a întrebat:

SAlut. Am o mica intrebare legata de dragoste. MA cunosc cu un baiat de 3 ani. Cu jumate de an am inceput sa comunicam mai intens, din partea cunoscutilor au fost citeva glume sa fiu cu el impreuna, toate aceste glume erau spuse cind si el era. El e o fire rusinoasa, ca si mine de fapt. Si ca urmare la aceste glume el se inrosea. Eu am ceva sentimente fata de el si nu stiu cum sa procedez. Diferenta de varsta dintre noi e de 10 ani, nu cred ca e destul de mare. Cum credeti cum e mai bine, sa ii zic ceea ce simt sau mai bine sa tac. Daca credeti ca e mai bine sa ii destainui ce am pe inima, aatunci va rog un sfat ce ii zic. Ma tem sa nu fac ceva, care ca urmare va duce la indepartare.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cat de rusinat la 29 de ani? poate e doar o simpla placere de moment la asta nu te-ai gandit? cum voi fetele azi cu unu maine cu altul la asta nu te-ai gandit? mai i dai si sperante la bietul baiat aiurea

| Rainmaker a răspuns:

Buna principessa!
Daca tu chiar simti fluturi in stomac atunci cand esti in prezenta acelui baiat si simti ca-ti lipseste atunci cand nu esti in prezenta lui, inseamna ca esti intr-adevar indragostita. Sper ca sentimentul sa fie reciproc.Nu trebuie sa te mire sau sa te deranjeze atitudinea persoanelor adiacente relatiei voastre. Diferenta de varsta nici nu este incomensurabila si nici stanjenitoare.Incearca mai intai de a vorbi, sa simti.Incearca sa-l "citesti"pe prietenul tau si atunci vei putea constientiza si mai mult simtamintele lui fata de tine.Nu trebuie sa procedezi nicicum.Fii tu insuti, poate mai putin rusinoasa si mai mult tandra.Barbatii adora tandretea.
Bafta!

| ionutzandrey a răspuns:

Draga principesa in primul rand care este varsta ta? Si in al doilea rand fa.i complimente abordeazal cumva si daca iti raspunde poti sa ii dai drumul emotiilorwinking

| ionutzandrey a răspuns:

Eii..pai esti mare, spune-i direct ce simti si nu cred ca o sa aiba o reactie iesita din comun..si nu are de ce sa va afecteze prietenia pana la urma sunt doar sentimente happy