| sweetgirlforyou a întrebat:

Buna
Cum azi este 1 martie, am primit de la un coleg un martsior, si am uitat sa ii spun prietenului meu. Si m-ai devreme mi-a dat un msg si m-a intrebat daca am primit martisoare si eu i-am spus ca unu si de la cine, si dupa el a zis ca e ft. fericit ca am primit k e si normal, k doar suntem colegi, dar lui de ce nu i-am spus? si eu i-am spus ca am uitat, dar chiar uitasem si a zis ca asa fac mereu, k atuci cand m-a intrebat cand am iesit de la sk daca am vreo noutate de ce i-am zis ca nimic. Eu ma simt prost ca am uitat sa ii zis. Voi ce credeti?/

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intr-un fel am aceiasi problema ca tine,se supara din chestii marunte,si prostesti. Spune-i ca nu are de ce sa se supere,ca ti s-a parut neimportant acel martisor ca sa iti amintesti de el, si in plus era doar un martisor, atat.

| คиค a răspuns:

Pfff laughing. Hai să fim serioşi, este vorba de un simplu mărţişor, doar este 1 Martiehee hee.
Până la urma urmei nu eşti obligată să-i dai raportul despre tot felul de detalii total nesemnificative, precum faptul că un coleg ţi-a dăruit un mărţişorwinking.
Din punctul meu de vedere ar trebui să stai liniştită, chiar n-ai motive să te simţi prost faţă de prietenul tău, puteai să primeşti zeci de flori şi de mărţişoare, însă asta nu însemna că trebuia să-l suni imediat să-i spui câte ai primit, de unde le-ai primit, de ce le-ai primit şi mai ştiu eu ce alte chestii de genu`.
Este o săptămână specială şi este normal ca băieţii să fie atenţi cu noi, iar prietenul tău chiar nu are motive să fie gelos. Până la urma urmei, cred că nici el nu stă să-ţi spună ţie exact căror colege le-a dat mărţişoare laughing.

| EkaBuBu a răspuns:

Buna
Fara suparare dar se dau martisoare intre colegi nu trebuie sa spui prietenului tau tot.nu trebuie sa stie el cate feluri de mancare mananci pe zi, care e doza zilnica de PH sau de ce nu tiai facut tema la mate sau de la cine ai primit martisor. Spune-i ca sa te lase sa respiri.Niciodata nu e bine ca iubitul tau sa fie gelos pe un amarat de martisor sa stii ca nu e bine asta de loc iar daca nu poate sa inteleaga nu mai are rost aceasta relatie mai ales ca tu nu esti sclava lui nu trebuie sa fi numai dupa el iar tu sa nu te simti prost ba chiar puteai sa nu-i spui de la cine l-ai primit
Sper ca te-am ajutat
Fundita?