| andrealove24 a întrebat:

Salut.Am o problema care nu ma lasa sa dorm de cateva zile.Deci baiatul pe care il plac mi-a cerut nr prietenei mele.Eram la o nunta si ma chemat sa vorbim si la un moment dat mi-a zis imi dai numarul... Iar eu i-am zis ca nu am telefonul la mine.In uratoarea zi am mers iar la o nunta si ma intrebat daca am facut rost de nr ei.Eu si el suntem prieteni, ne cunoastem de cateva luni si de fiecare data cand ma vede ma saluta si se uita la mine aproape tot timpul ba chiar imi face cu ochiul.Ce parere aveti? Sa ii dau nr ei sau nu?
Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Anonimata23 a răspuns:

Ma stati putin!
In primul rand vorbeste cu prietena ta despre asta, vezi daca si ei ii place... Daca si ei ii place de el atunci ar trebui sa-i lasi daca ii esti cu adevarat prietena. Dar daca nu-l place incearca sa-i spui ca tie iti place de el, asta poate fi un avantaj pentru tine.
Acum sa revenim la subiect, am vazut ca cineva a spus ca ar trebui sa-i dai semne. Hmmm ..Nu prea cred. Pentru ca sa stii asta toata viata ta de la mine: Niciodata dar niciodata sa nu-i spui unui baiat ca-ti place de el,deoarece isi va pierde total interesul pentru tine.
Mai bine fii indiferenta, asa ar fi cel mai bine.
Am trecut prin ceea ce treci tu si stiu cum e.
Dar totusi daca vrei sa-i atragi intr-un fel atentia, incearca sa fii amabila cu el gen sa-i fii alaturi, in cel mai rau caz in care se intampla ca prietena ta sa nu-l placa. Astfel isi va da seama ca ii esti alaturi si etc.
Cat despre numarul prietenei tale, mai intai vb cu ea sa vezi daca vrea sa-i dea numarul. Apoi sa-mi spui cum a mers pentru oricare sfat, eu voi fi aici. happy
Funda?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu mergi la nunti in fiecare zi? Chiar daca sunteti prieteni, un numar de telefon nu se da fara acordul titularului. Asa este corect si civilizat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Stai sa.i vezi la botezuri laughing))

| Mussette a răspuns:

Mie nu-mi place cand imi este dat nr de colo colo. Vorbeste cu ea, spune-i ca respectivul vrea nr ei si apoi vezi daca il dai sau nu. Sau daca tu crezi ca vei suferi vazandu-i impreuna, nu-i da numarul. Arata-i ca-l placi, ca si asa cu prietena ta nu a vorbit. Profita de moment, pana o va intalni pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o place tie de el dar daca nu dai semne, iti dai seama ca el nu are cum sa ghiceasca si si-a indreptat atentia spre alta. nu ai de ales. dai numarul si vezi ce se intampla dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai da' petrecareti mai sunteti laughing

| Me01 a răspuns:

Buna
De ce nu o intrebi pe prietena ta daca ii place de el, daca si iei ii place ar fi timpul sa ii dai nr, daca nu spune-i in fata ca ea nu vrea sa ii dai nr
Daca prietena ta nu i-l place ai putea incerca sa Vorbești tu cu el să-i arati ca îți place de el

| corhaz a răspuns:

Da.e interesat de ea acum nu de tine.nu ai ce face poate se va satura de prietena ta si isi va aduce aminte de tine

| Floricikmov a răspuns:

Mai bine intreab-o pe prietena ta daca vrea sa ii dai numaruol ei acelui baiat poate ea nu vrea sa vorbeasca cu el. Si in privinta ta daca te placea iti spunea pana acum. Succes! O zi frumoasa!

| AndreyBorona a răspuns:

Deci ori incerca sa stea pe langa tine sa se aproprie de ea (in acest caz e nesimntit), ori ti-a cerut nr de tel ca un pretext de a intra in vorba cu tine.
Incearca sa-ti dai seama daca te place adica daca e dragut cu tine, iti ia apararea, vrea sa stea langa tine, si incearca sa fie amuzant.
Bafta!

| andrealove24 explică:

Deci pana la urma i-am dat nr ei.Am intrebat-o si mi-a zis sa il dau dar totusi mi-a spus ca nu e interesata de el.In ultima vreme vorbeste cu foarte multi baieti.Mi-a multumit cel putin.Sincer sa va spun in zona in care locuiesc sunt in fiecare vara cel putin 10 nunti.Dar eu totusi nu inteleg ceva de ce imi face cu ochiul si de ce atunci cand ma vede incearca sa intre in vorba cu mine? Tin sa va spun ca la acea nunta nu o baga deloc in seama.Si ba chiar in loc sa o invite la dans m-a invitat pe mine.Cum sa procedez?