| littleshady a întrebat:

Am o problema mai delicata imi place de o fata chiar o iubesc dar ea nu stie deoarece mie mi-a fost frica si am incercat sa fiu cat mai distant de ea si ea a vazut asta si a inceput sa se dea la at baiat si cred ca sunt prieteni si as vrea sa ii spun acum ca imi place de ea(o iubesc?) dar nu stiu daca e bine sa fac asta si imi este si frica sa ii spun fata in fata.Asa ca intrebarea mea este ce sa fac? (as vrea raspunsuri de la fete daca se poate).

7 răspunsuri:
| Casandra a răspuns:

Daca ea a vazut asta, si se da la altul inseamna ca si ea te place, si incearca oarecum sa te faca gelos, sa-ti atraga atentia...fa-ti curaj si fa primul pas, pentru ca asa le place fetelor...curaj bro!

| littleshady explică (pentru Casandra):

Pai am stat de vorba cu ea si am intrebat-o daca il place si mi-a raspuns ca da
dar cum am spus am incrcat sa fiu mai distant cu ea (deorece sunt p***t)
si noi suntem colegi de clasa si i-am zis sa stea cu el daca il place dar ea mia
"imi place dar asta nu inseamna ca imi face placere sa stau cu el "pentru mie e putin ilogic

| wolder a răspuns:

Cand am citit asta mi-am amintit de asta: http://www.youtube.com/watch?v=p_D6MnPGO1A

arata-i ca esti interesat, ca iti pasa de tot ce i se intampla, fa-i cadouri ca tot vine craciunu:X si daca ea da semne ca te place, atunci poti sa-i recunosti sentimentele
Bafta!

| Satango a răspuns:

Sa ii scrii pe mess ca o iubesti. Sau mai romantic lasa-i un bilet cu o floare langa ea in care sa ii spui ca o iubesti de mult timp. Fa asta mai repede, daca nu vrei sa o pierzi! happy Bafta!

| WITCHgirl a răspuns:

Salut, fetelor le place cind baietii fac primul pas.Incepe cu incetul si comporta-te cu ea ca un gentlman.
Fii natural, si cind va fi momentul potrivit spune-i si asta-i tot.

| AmberAlison a răspuns:

Poi....incearca sa fii mai 'pervers' in alt sens alt cuvantului decat baiatul care se da eaa

| littleshady explică (pentru AmberAlison):

Sincer nu am inteles "mai pervers"daca te referi la baiatul la care se da ala e putin cam nu nesimtit dar face cam mult contac fizic ceea ce eu nu sunt obisnut sa fac decat daca sunt intro relatie dar mersi pentru raspuns