| Alias13 a întrebat:

Au trecut 6 luni de cand m-am despartit de prietena mea si de atunci nu mai simt bucurie in viata si orice as face ma gandesc numai la ea. Am stat 2 ani impreuna si nu au fost lucrurile tocmai roz in timpul relatiei insa era a mea si o iubeam foarte mult, intr-un moment de sinceritate cu mine mi-am spus ca nu pot sa fac doar eu compromisuri pentru ca ea nu facea deloc si am pus punct. De atunci nu ma mai regasesc, nu ma vad iubind pe altcineva si nu stiu ce sa mai fac. Mentionez ca am 34 ani si nu prima relatie sau ceva de genul, am avut destule insa nu am suferit niciodata. Ma simt singur, cu ea nu pot sa mai vorbesc pentru ca se vede cu altcineva si se poarta foarte rece cu mine ca si cum sunt un oarecare, parca nu mai am nici prieteni si pur si simplu w/e a devenit perioada cea mai urata din sapt. Am incercat sa ies cu alte fete insa tot la fosta ma gandesc, si parca nu imi mai place nimeni in afara de ea care era cea mai frumoasa fata de pe planeta. Nu stiu ce sa mai fac, am fost m-am plimbat, am incercat sa imi ocup vacanta de vara, ma gandesc sa vand apt in care am locuit impreuna... orice dar sa scap de aceasta stare foarte urata de care nu am mai avut parte pana acum si sper sa nu mai am niciodata. Imi puteti da un sfat, un ajutor?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E normal sa suferi, chiar dacă acum te simți de parca viața ta nu mai are niciun rost fără ea sa știi ca nu e deloc așa. Timpul le rezolva pe toate, gandeste-te ca poate viața ti-a rezervat ceva mai bun. Ești încă tânăr, ai toată viața înainte și sigur o sa apara cineva după care sa ti se aprindă călcâiele și mai tare.

| Alias13 explică (pentru Bondarel99):

Parca nu se mai intampla... uneori imi pare rau ca am investit atat, ma gandesc la bune si la rele. Dar pe de alta parte daca punea ea punct si nu eu nici nu vreau sa ma gandesc... Am devenit dintr-o persoana joviala un plangacios.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Alias13):

Dacă zici ca tu ai încheiat relația, atunci scuza-ma dar crezi ca s-ar mai întoarce la tine ca sa ii dai papucii din nou?
Cred ca la tine primează sentimentul de vinovatie, in cazul asta ai făcut o greșeala și trebuie sa ti-o asumi, nu ai ce face. INTR-o zi o sa uiți, caută pe altcineva și poate te îndrăgostești.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MErgi la doctor, poate gasesti ajutor. Asta e comportament de copil de 15 ani dupa prima "mare dragoste" nu de barbat de 34 de ani.

| Alias13 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns dar singura solutie la doctor ar fi daca mi-ar sterge din cap amintirile cu ea, altceva nu cred ca ajuta.

Răspuns utilizator avertizat