| Didu85 a întrebat:

Salutare! În seara asta trebuia sa ma vad cu iubita mea, nu ne-am văzut de ceva vreme si voiam sa petrecem noaptea aceasta împreună. Știți voi motivul. Sa stam împreună, sa facem anumite lucruri. Am vorbit cu ea și mi-a spus sa o lasam pe alta data ca nu poate, nu se simte bine. După ce am insistat puțin, pana la urma am lăsat-o ca pe ea, se și supărase și chiar nu mai voiam sa o enervez și mai tare. Va rog, nu vreau comentarii răutăcioase, ce sa fac în situația asta, țin sa menționez ca următoarea perioada o sa fie cam aglomerata, sper totuși sa ma vad cu ea, însă acum as vrea sa o împac. Spuneti-mi va rog dintre fete/femei, ce sa fac 1) ca sa o împac pe ea și 2) chiar sunt astfel de stări, adică, nu știu cum sa zic, când nu va simțiți bine sau lucruri de genul, chiar nu se poate întreține în niciun fel o partida ca sa zic asa de sex? Iar la mine ar fi problema ca în trecut eram mai nesuferit, suparacios, nu-i plăcea chestia asta la mine, mi-a spus treaba asta, de la un timp și pana în prezent am fost intelegator, am cautat sa nu mai fiu ca în trecut și a mers. Chiar ma apreciază pentru treaba asta și se bucura, este fericita. În schimb acum pe seara am cam sărit calul puțin și din cauza timpului cât am stat fără ea, ma bucuram ca o sa fim împreună dar nu are starea necesara mi-a picat cam rău și am vorbit prostii printre altele care nu trebuiau, le-am spus din supărare. Acum ma interesează sa o împac, sa nu mai fie supărată pe mine și sa știu dacă chiar asa e cu stările astea. Va rog sa ma ajutați cu câteva sfaturi. Eventual dacă mai este ceva o sa va mai las în comentarii, scuzați romanul dar sunt îngrijorat pentru ea.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa inveti ca, atunci cand o fata spune "NU" inseamna nu, iar insistentele tale sunt de multe ori intelese ca "dar mie nu-mi pasa", ceea ce este dezamagitor.
Bineînțeles ca este suparata pe tine, fiindca comportamentul tau a fost unul egoist si fara pic de intelegere si nu m-ar mira daca ar ramane asa pe veci, fiindca ai demonstrat ca nu-ti pasa de sentimentele voastre, ci numai de madularul din pantaloni, pe care doreai cu orice pret sa-l satisfaci, desi fata iti spunea ca nu poate si nu este in stare.
Cand vei pune mai presus de toate dragostea si intelegerea pentru persoana iubita, vei avea de castigat intotdeauna.

| Didu85 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru sfat. Nu, nu vor rămâne asa pe veci, acum ca știu despre treaba asta o sa am grija pe viitor.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca chiar o iubești ia/o de nevasta inainte de a-i mai cere sa faca sex.

| ywar a răspuns:

Du-o la un Mall și fa-i niște mici cadouase de vreo 3000-4000 de lei și se realiza. Face tot pe urma.
Dacă dai în fiert baga și tu o dama, alta dama decât ea. La sfârșit merge și Manuela.
Ești tânăr, ai hormoni care te chinuie. Logic. Nu te condamn.

| Didu85 explică (pentru ywar):

Mersi, un răspuns comic din punctul meu de vedere, mersi mult laughing))))

| isemilia a răspuns:

1. Depinde de ea cum o impaci. Fiecare fata e diferita. Incearca sa fii dragut, sa ii spui ca iti pare rau si sa o intrebi daca a patit ceva sau de ce se simte rau.
2. Da, e complet posibil, la fel cum nici tu nu cred ca vrei sex la orice moment. (poate esti obosit, ai probleme in familie, te simti rau etc. Sau poate doar nu vrei sa o faci.) Si da, atunci cand o fata se simte rau (fizic sau psihic) nu cred asta e prioritatea ei. Daca nu vrea pentru ca nu se simte bine atunci cand insisti fie se va supara pe tine, fie va accepta, insa probabil vei ramane si tu cu zero interes dupa, va fi destul de fortat totul.

| Didu85 explică (pentru isemilia):

Multumesc. Am încercat, am întrebat o, mi-a spus doar ca nu are dispoziția necesara. Dacă ai observat sau ați observat, mai sus intr-un comentariu am scris și ce am mai făcut, adică am întrebat o dacă vb cu altcineva sau dacă nu ma mai vrea, am călcat pe bec cum s ar spune cu chestia asta, însă n a fost intenționat, am spus acele tâmpenii din supărare pentru ca voiam atat de mult sa o vad și sa fim împreună încât nu am fost atent atat de mult și la ce încearcă ea sa mi spună. Acum sunt îngrijorat pentru ca am ranit o cu chestia asta, ma gândesc sa fac ceva sa o surprind cu ceva și sa reușesc sa o împac.

| anonima2617181 a răspuns:

Eu zic să o împaci și dacă vezi că nu se simte bine, nu insista să faceți alte chestii, fii alături sufletește de ea. Este destul de nasol să faci sex când ești încordat și nu ai starea necesară.

| Didu85 explică (pentru anonima2617181):

Mulțumesc mult! Greșeala mea mare sa zic este ca am întrebat o dacă vorbește cu altcineva și dacă nu ma mai vrea. Aici am făcut o tâmpenie pentru ca eu nu știam despre treaba asta deși era logic. Ea este diferita intr-un fel, ma iubește, ma vrea doar ca nu arata, este pentru prima data când întâlnesc și am în viata mea și lângă mine o astfel de fata, deși suntem de aproape un an împreună nu prea am înțeles atat de bine câteodată anumite lucruri, dar totuși ma străduiesc, are un aer misterios ca pe mine ma atrage, este unul din lucrurile care pe mine m au făcut sa ma îndrăgostesc de ea. O admir pentru ceea ce este, dar am mai călcat pentru bec pe parcursul acestor luni de când suntem împreună, totuși trebuie sa o cred și nu știu sa găsesc o cale prin care sa o împac și sa continui sa fiu lângă ea. Este speciala și deosebita și chiar merita din punctul meu de vedere. Mulțumesc pentru sfat.winking happy

| Alexxx112 a răspuns:

Mai sunt fete...