| NooneLikesMe a întrebat:

Am si eu o dilema... In vacanta de vara, am cunoscut o fata, ea, a plecala facultate, asa ca nu potean sa vorbesc cu ea doar pe Facebook, parea destul de comunicativa, dar daca nu ii scriu eu, ea nu imi scrie... Oare nu este interesata de o relatie?

4 răspunsuri:
| 4StarLight a răspuns:

De ce nu o întrebi? Ea este singura care îţi poate confirma acest lucru! Dacă te interesează atunci arată-i asta! Te-ai gândit că poate nici ea nu ştie ce să-ţi scrie?! Sunt sigură că dacă pornești tu conversaţia ea va fi plăcut surprinsă!

| NooneLikesMe explică (pentru 4StarLight):

Multumesc! de fiecare data pornesc eu conversatia, a fost o singura data cand a pornit-o ea, dar mi se pare ok, peturu ca conversatia tine 3-4 ore, in care vorbim despre tot felul, pacat ca nu putem sa ne intalnim doar la 3-4 saptamani, ea fiind la facultate... dar mi se pare ca imi spune lucruri pe care nu le-ar spune tuturor, de exemplu, chestii care o deranjeaza pe ea, si cum ar putea fi rezolvate...etc.multumesc,mai astept raspunsuri

| lolyanna a răspuns:

OK,evident ca cel mai rapid mod de a afla este sa o intrebi direct, dar probabil cum nu vrei sa faci asta inca, uite cum ti-ai putea da seama
1. conteaza mult caracterul ei, daca este o fire dezinvolta si deschisa, faptul ca nu iti scrie, deja ma face sa cred ca nu este asa de interesata, daca este mai timida sau daca iti da impresia ca ar fi genul de persoana care nu ia initiativa atunci poate asteapta sa ii scrii tu primul
2. daca iti raspunde scurt la intrebari, nu neaparat sa fie rece(de ex poate sa fie neinteresata dar tot sa puna "happy"sau "big grin "doar ca sa nu fie prea seaca)
3. daca nu dezvolta si ea conversatia
4. daca tu esti cel care aduce teme noi de discutii
5. daca dureaza destul de mult sa iti raspunda desi este on (ok, se intampla de 2-3 ori...dar daca se intampla des..atunci nu-i prea bine)

| AncaLuiza16 a răspuns:

Pai ca sa aflii daca e sau nu interesata de o relatie ar trebui sa ii scrii si sa vezi cum se comporta. Ca asa poate si ea gandeste ca si tine, plus ca e fata, sa nu te astepti sa iti scrie ea prima laughing