| Hacky a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare.Cand ma masturbez si ma uit la filme porno ejcaulez in aproximativ 1minut jumate.Asta poate sa insemne ca am ejaculare precoce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-adevar, in cazul tau este vorba de asa numita ejaculare precoce. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales din cauza neinceperii vietii sexuale deci a lipsei de experienta sexuala. Se considera ca dupa inceperea vietii sexuale si in urma intretinerii de contacte sexuale numeroase si mai ales constante cu una si aceeasi persoana in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati, astfel ca in acest moment singurele tratamente se reduc la consiliere psihologica si folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita unica ar reprezenta tratamentul adecvat si prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu, astea nu sunt semnele unei ejaculari precoce.