| AlinLis a întrebat:

Am si eu o intrebare daca de ex. la ora 10 am ejaculat marog si dupa mi.am sters penisul de jos in sus cu o hartie sa scot sperma ramasa pe "teava" si dupa am facut pipi sunt sanse ca la ora 11 sa am spermatozoizi destui in lichidul pre-ejaculator incat sa las insarcinata pe cineva? sau marog sunt sanse sa nu existe(spermatozoizi in lichidul pre-ejaculator)?

15 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti sa-l stergi cum vrei ca nu poti sterge penisul pe exterior pentru a scoate sperma din interior. Pentru asta exista in principiu urinarea de dupa ejaculare. Din ce spun insa specialistii, exista sanse sa ramana undeva pe canal spermatozoizi care sa fie preluati de lichidul preejaculator mai ales daca n-au trecut cateva ore bune de la prima ejaculare.

| AIinLis a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu m.am referit la fapt ca il lustruiesc m.am referit la faptul ca apas putin pe canal cum ii zici u, eu la intrebare i.am zis teava, ca sa iasa tot sa nu ramana inauntru.

| AIinLis a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu m-am referit la fapt ca il lustruiesc m.am referit la faptul ca apas putin pe canal cum ii zici u, eu la intrebare i.am zis teava, ca sa iasa tot sa nu ramana inauntru.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AIinLis):

Penisul nu e uger sa-l mulgi, sperma de pe canal se curata prin urinare insa exista posibilitatea sa ramana spermatozoizi undeva mai sus pe canal, nu stiu, e ce-am inteles de la specialisti, eu nu mi-am scanat penisul sa stiu exact tongue

| AIinLis a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu-l mulg ma laughingil sterg ca n-am chef dupa ce se lasa sa imi patez chilotii, oricum mersi pentru raspuns happy

| AIinLis a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu-l mulg ma laughing il curat ca n-am chef dupa ce mi se lasa sa imi patez chilotii, oricum multumesc pentru raspuns big grin big grin

| sofisis a răspuns (pentru AIinLis):

Da, cam 48 de ore risti sa lasi insarcinata o fata daca nu te protejezi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sunt "şanse"!
Lichidul preseminal poate conţine spermatozoizi timp de până la 48 de ore după ultima ejaculare!

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Fernando9Torres a răspuns:

Cei aia ejaculare marog? e un nou mod de a ejacula? tot prin penis? sau iese pe urechi/nas? Daca iti stergeai penisul in forma de stea(sau x)aveai sansa sa ca la urmatoare masturbare sa casneasca in forma de stea(sau x)...

Onbig grinupa 15 min. de la ultima masturbare poti sa o mai faci odata, deci in interval de 15 minute se "reincarca" teava"....foloseste prezervativul 4, 5 lei e unu(cumpara 2 ca de obicei astea ieftine se sparg/crapa repede)

| AIinLis a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Prima parte a intrebarii sa mor de am inteles-o iar a doua nu are nici o legatura cu intrebarea... nu tream intrebat cand pot sa o fac din nou sau cat cost un prezervativ straight face

| Fernando9Torres a răspuns (pentru AIinLis):

Pai cred ca se intelege, daca poti sa ejaculezi din nou inseamna poti lasa insarcinat/a pe cineva, fara protectie(de aia am zis si de prezervativ)

| Vektor a răspuns:

Degeaba te stergi cu o hartie, in mod normal se face dus cu sapun..ca altfel o sa-ti puta maciuca si nu o sa ma f.ti nimic

| AIinLis a răspuns (pentru Vektor):

Frate apreciez raspunsu dar nu are treaba cu intrebarea laughing oricum nu cred ca o intereseaza ca ea mi.a facut. Si oricum cred ca daca fac nonstop laba timp de o sapt fara sa ma spal tot nu o sa miroasa ca la ele laughing

| Vektor a răspuns (pentru AIinLis):

Ori f.ti tu nespalate ori sunt bolnave si ele nu stiu.

o pasarica ingrijita nu are miros, poate putin, dar nu deranjant.

| studenta a răspuns:

Ai sanse sa lasi o insarcinata, spermatogeneza este continua, singura sansa sa nu o lasi e daca suferi de azoospermie. Sunt biolog si lucrez ca embriolog, crede-ma si cu 3 ore distanta de la prima ejaculare si cu 12 ore si cu cate vrei tu, daca esti sanatos, esti capabil sa o lasi insarcinata. Foloseste prezervativ, te fereste si de alte lucruri nedorite happy