| IDirtyMindI a întrebat:

de doi ani a incetat sa mi se mareasca penisul, la 16 ani aveam 18cm acum am 18 ani si tot 18cm a ramas, este o problema sau este ceva temporar?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit atat stiintific cat si medical ca de regula/obicei dezvoltarea organului sexual masculin devine definitiva in jurul varstei de 16 ani. Dupa aceasta varsta o eventuala modificare este complet nesemnificativa dar de regula nici nu se mai produce. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu e o problemă, dar e definitiv.

| iar99Teo a răspuns:

Nu este nici o problema. Sa nu cazi in capcana de a investi in tot felul de produse de marit penisul! 18 cm este o dimensiune peste medie chiar mai mult decat suficienta. Este important mai departe cum te porti cu partenera nu o marime mai mare!