| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Am și eu o întrebare destul de importanta.

(Sora mea are 22 de ani și si-a găsit un iubit de 20 de ani.M-am mirat când am auzit ca băiatul e mai mic decât sora mea).In general femeile vor barbati mai in vârstă.Așa că m-am hotărât sa dezbatem subiectul de mai jos.

De ce femeile nu se uita la barbati mai mici? De ex(o femeie de 25 s-ar uita la un barbat de 20? Sau o femeie de 30 s-ar uita la un barbat de 25?

De ce femeile se duc spre zona aia în care bărbații sunt mai mari cu +5 ani?
Ce fac femeile când sunt abordate de barbati mai mici?(sunt curios sa aflu asta)
*Eu ma refer la femei mai mari cu 3, 4, 5 ani maxim..nu mai mult""*
Sunt femei pe aici care au relații cu barbati mai mici?
Funda cel mai bun Răspuns.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ups... ti-ai facut alt cont acum "anonimus2324" sau "anonim3248"?

Am recunoscut paternul si stilul de intrebare care te obsedeaza laughing

| Utilizator2001g a răspuns (pentru Violleta2022):

Femeie ce ai? E prima oara când pun o întrebare pe acest site
Ești nebuna? ce ai? De unde le scoți?

Din câte știam ai peste 40 de ani..degeaba ești trecuta prin viata..degeaba ai capul ala pe umeri

Am văzut ca ai mai scris chestii de genul și la alții ce ai în capul ala sec?

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici si intrebarea de pe celalat cont, pusa tot de tine:

"în 14 August | Anonimus2324 întreabă:
Salut

Am o întrebare pentru femei(Atenție..pentru femeie nu pentru fete*)

Ați sta într-o relație în care bărbatul e mai mic?

De ex: El(24) Ea(28)
El(20) Ea(24)
El(20) Ea(22)
El(26) Ea(31) Etc

Am menționat vârste de la 20+..sa fim serioși..de asta am zis ca vreau răspunsuri se la femei..nu cred ca o fata de 18 s-ar uita la unul de 14-15*

Vreau răspunsuri concrete + argumente**

Spuneți: Da, Nu și Dc.

E mai mult pentru un sondaj..am mai întrebat oameni pe strada și cei de 20+ gândeau altfel.cei sub 20 nu voiau sa audă de asa ceva.în fine..fiecare cu părerea lui...

Apropo spuneți ce părere aveți despre vârstele menționate mai sus.le am pus pa întâmplare dar cred ca e ok.

Funda la cel mai bun..Pace✌

https://www.tpu.ro/......e-mai-mic/

| Sofer a răspuns:

Majoritatea femeilor când sunt abordate de băieți mai mici o dau așa că nu se poate o relație că prea mic pentru ele și așa mai departe.

| sammie a răspuns:

Fiecare are preferintele lui. Si nu-ti pot spune neaparat de ce, pentru ca sunt multe cazuri. Pe unele le-au pus parintii sa se casatoreasca asa, unele au vrut barbati mai mari ca poate au mai multa experienta la s3x si chestii d-astea. Sunt multe cazuri si multe preferinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Raspunsul este simplu. Cand o femeie mai in varsta sta cu un barbat mai tanar, este ok, pentru ca se iubesc.
Cand un barbat mai in varsta sta cu o femeie mai tanara, atunci barbatul este un pradator sexual si un misogin.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Da,am avut un tip cu 10 ani mai mic si 7 cm mai scund.Relatia nu a mers. Diferente grave de opinie.Nu ne-am inteles.
In general caut tipi mai mici ca mine, de 5-6-7 ani.Astia de varsta mea mi se par atat de obositi de viata...Astia mai tineri sunt mai...veseli sa traiasca bine.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Mi ar plăcea sa ma abordeze o emoloaica de 25 anisori

| Hypefox a răspuns:

Deci.

Daca o fata se uita la unu mai mic decat ea, uite cazul lui sorta, este pentru ca momentan sorta inca este intreatinuta de mami si de tati si ii este bine acolo. Poate in acelasi timp se preocupa de studii si inca nu si-a pus intrebarea " daca o sa se mute cu el vreodata". Fiindca daca s-ar fi gandit sa se mute cu el, din start nu se mai punea cu el caci baiatul ala n-are ce sa-i ofere.

Daca el la 20 de ani are bani, apartamentul lui si este realizat in asa fel incat sa o poata intretine si pe ea in caz de ea se muta cu el, de asta l-a luat chiar daca e mai mic decat ea.
Daca el nu este realizat din punctele astea de vedere, nu le mai dau mai mult de 2 ani maxim caci practic ea se realizeaza inaintea lui si nu i-ar conveni poate sa stea sa-l intretina. Deci sta cu el doar asa sa fie cu cineva caci cand o sa casca ochii, imediat fuge la unu mai mare care e realizat si are ce sa-i ofere material pelanga siguranta sufletesca. Momentan inca sta in ceva copilaresc.

Asa ca de aici poti trage raspunsul pentru intrebarea " de ce alege femeia sa stea cu unul mai mare decat ea". FIINDCA poate sa se bazeze pe el.

Daca una de 35 alege sa se vada cu unu de 30 sau 25 de ani adica un copil si ea e femeie in toata firea, este doar pentru ca sexul se simte diferit cu unu mai tanar care o are "tapana" daca intelegi ce vreau sa zic laughing

Dar chiar si aia de 35 dupa ce isi face pofta inimii se duce cu unu de 40-50 asta pentru siguranta ei caci cu un copil n-are ce face, il ia de crescut doar si nu ar vrea asta, mai rar asa femei.

Dar acum revenind la varstele fragede de 20-25. Este doar inceputul drumului si in general fetele aleg baieti mai mari cu care pot construi ceva impreuna imediat. Nu poate lua pe cineva mai mic sa plece la drum caci tot ce isi propun se realizeaza super greu daca el e ma mic si mai tanar.

Plus ca femeia prefera mai mult o minte matura, o excita diferit unu mai experimentathee hee

| KingOoO a răspuns:

Depinde de o gramada de factori si ce gasesti la piata. De exemplu eu avand 25, incerc cu una de 32, daca nu reuseste, una de 39 o zis ca ma ia 100% ambele fiind singure. Da, mi-ar fi placut una mai tanara, dar daca nu e nu e. Am aproape 30 si trebuie sa ma grabesc.

| thebest909 a răspuns:

Salutare, cunosc un caz in care femeia are 30 ani si barbatul 20, fiecare are preferintele lui, important e sa existe intelegere intre ei. Nu e necesar ca jumatatea ta sa fie de o varsta cu tine, uneori o gasesti unde te astepti cel mai putin, desigur ca e cu atat mai bine sa fiti de varste apropiate, dar mai important este sa existe intelegere si armonie intre cei doi.