| bbe a întrebat:

Am si eu o problema sad, cam dificila. Am stat cu un baiat 1 an si 2 luni in acest timp am ajuns sa tin enoorrrm de mult la el :X ne mai certam dar ne trecea ne impacam dpa cum se spune impacarea e mai dulce :X. Asa si acum o luna nu am vorbit 3 zile dpa aia l-am sunat sa. vorbim. A fost oke pana am batut apropouri cum ar fi daca eu nu te sunam uh nu mai aiveai de gand sa vb cu mine sad ( e ff orgolios )si atunci nu avea credit dar daca tii la o persoana cu adevarat faci pe dracu in patrubatting eyelashes, ei bine, in ultima vreme ne certam cam des, pana cand s-a saturat si el si a zis ca vrea sa puna punct eu am inceput sai scot ochii sal intreb dc vrea asta s. a. m. d s-a enervat si ne-am certat si mai rau crying. Apoi cand am vbt pe mess mi-a spus ca are pe cineva :Ocrying, am crezut ca glumeste sad, ptrc nu il credeam in stare, dar nu a fost asa sad, A trecut o luna de cand ne-am despartit sad iar eu inca tin la el ca la ochii din cap cu toate ca mi-a gresit si el la randul lui cu multe sad, el inca mai e cu fata respectiva si nu cred ca mai exista vreo sansa sa ne impacam crying. As vrea sa imi dati un sfat, o idee ca sa fac ceva sa il uit pentru ca nu mai vreau sa sufar, m-am obisnuit deja cu gandul ca nu o sa mai fim impreuna si ca la 16 ani pe care ii am eu o sa imi gasesc pe altul care sa tina cu adevarat la mine, Dar nu pot sa sarut un baiat ca imi aduc aminte de fostul si nu stiut va rog, dati un rasp ceva.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

O sa-ti treaca. Daca am crede ca viata noastra s-a sfarsit cu fiecare relatie pe care o incheiem, ce ar fi? Cauta pe altcineva ca relatia vostra s-a erodat si nu mai avea viata! Nu mai te gandi la el, ca -ti pierzi timpul! Orice usa inchisa inseamna o alta fereastra deschisa! Uita-l!

| LuS[z] a răspuns:

Da e intr-adevar greu.La varsta asta totul ti se pare o tragedie.Si inca una mare. big grin
Faptul ca spui ca "te-ai obisnuit" macar cu ideea e un prim pas spre a-l uita(daca chiar vrei sa faci asta).
Ai mai putea sa iti iei un timp asa special pentru tine si sa gandesti la rece Cu obiectivitate.
Vei vedea ca odata cu trecerea timpului nu ti se va mai parea asa de rau.
Si cam...in perioada asta de "recuperare" (cum imi place mie sa-i zic laughing ) e mai bine sa fii singura. Cel putin pentru o perioada.

| anazoe4ever a răspuns:

Uite sfatul meu ii sa uiti de el. Pierderea lui nu ata.Asa sa gandesti mereu:nu tu nu erai buna pentru el ci ell nu era prea bun pentru tine. big grin