| AaL33xXx a întrebat:

Am si eu o problema destul de apasatoare!
La o petrecere de-a unui bun prieten de-al meu a venit si verisoara prietenei lui. Evident arata traznet si toti aveau gura deschisa in spatele ei.
Eu pana la urma i-am spus ca o plac.
Partea nasoala e ca eu am abia 16, si ea 19 straight face. Mi-a spus ca ii place de mine dar ca totusi, sunt prea mic pentru ea, si ca ea cauta pe cineva serios, cu care sa aiba o relatie serioasa.
Eu sunt destul de matur si asta poate confirma toata lumea care ma cunoaste. I-am spus ca si eu imi doresc tot o relatie serioasa ( si asa si este ), de lunga durata si totul sa se bazeze pe iubire. Insa n-a vrut sa aiba incredere in mine.
Problema e ca la petrecere doar imi placea de ea, dar de 2 -3 zile incoace, ma simt gol straight face si tot timpul ma gandesc numai la ea, si am inceput sa ma simt la fel ca la prima mea dragoste de acum 2 ani. In timpul acesta, n-am mai simtit iar ce simtisem atunci?
Eu nu vreau sa renunt. Stiti ca se zice ca atunci cand iubesti cu adevarat ai numai floricele in stomac, ei bine, la mine deja sunt fluturasi, doar cand ma gandesc.
Problema e ca din ce am inteles e cam panarama sad.
Voi ce ziceti prieteni?!, astept sfaturi serioase

Răspuns Câştigător
| ElectronicSound a răspuns:

Daca continui sa te tii de pe ea o sa arati ca un catelus disperat dupa stapan si nu poti fi cu ea doar fiindca ei ii e mila de tine. inceaRCA inxca o data de doua ori sa vorbesti cu ea sau ceva de genul dar daca tot te refuza abandoneaza iubirea asta. pana la urma vei gasi o fata care sa fie aproape perfecta

7 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Mai pretenas, treaba sta in felul urmator:
e prea mare pentru tine si vrea un barbat adevarat nu un pusti.
In al doilea rand nu cauta relatii de lunga durata cat esti tanar(cu cat sunt mai lungi cu atat dor despatirile mai tare).

Eu zic sa o uiti si sa iti vezi de viata. Daca nu poti sa o uiti atunci..vezi-ti de viata
Bafta

| relian a răspuns:

Ce inseamna "panarama"si de unde stii tu ca tipa ar fi o panarama cum tu spui? Apoi daca panarama inseamna ceva de rau sau stiu si eu cumva curva nu vad de ce ar cauta o relatie serioasa.Deci ori tu vorbesti asa la deruta si nu ebine sa jignesti oamenii chiar daca nu-s de fata ori nu stii nici tu ce e aia panarama si folosesti cuvintul asa ca ai auzit la unu altu.

| AaL33xXx explică (pentru relian):

1) panarama=curva
2) asta va cam intreb si eu, nu-s sigur ca e panarama, sau ca nu e, ea mi-a zis ca vrea ceva serios, dar vara-sa a zis ca pana acum, n-a avut nicio relatie serioasa, ci doar aventuri de cate o noapte straight face,
3) in noaptea petrecerii, s-a dat 4 baieti, inclusiv la mine straight face
eu nu stiu ce sa mai cred thinking

| relian a răspuns (pentru AaL33xXx):

Poate esti prea mic de ea, ori asa credea ea, nu vrea barbati sau ma rog citi ani ai tu.Mai informeaza-te ce tip de baiat vrea citi ani sa aiba, cum sa arate.La femei le plac barbatii care arata bine la fata, restul conteaza mai putin.Asta e o regula generala, acum depinde si ce cauta ea.Vara ta daca o stie de ce nu te ajuta ea sa stiu si eu ce ai tu de gind? Oricum ce relatie serioasa vrei tu sa ai la 16 ani cit ai spus ca ai? Veziti de treaba ai timp de relatii serioase si asta dupa 25 de ani incolo.Atunci vei stii ce vrei, ce femeie ai vrea, ce femeie iti place si etc.Acum na daca poti sa ai fete, femei e treaba ta cu atit mai bine.Barbatii cit si femeile ar trebuie sa aiba ceva relatii de care o fi chiar si prietenie,dar si sexuale pentru a se cunoaste pe sinte,sa stii ce ai nevolie, ce poti sa faci, cit si asa mai departe ca in final cind ai ceva experienta sa stii si sa spui da frate eu asa imi doresc o femeie, asa vreau sa arate, sa faca si sa stie.De tipa asta ce sa zic ia-o si tu asa mai usor, trimite-i ceva flori, dar sa stie de la cine sint. Uite acum ca e sarbatoare bagai o floare ceva acolo si cu sigurantao sa fie surprinsa. Daca spune cu ce ocazie spune-i ca asa dai tu la fete flori cind e sarbatoare.Si in special la o fata ce iti place de ea.Panarama sau ce o fi cum spui este sensibila nu exista. Aventuri de o noapte spune lumea ca ea a avut? Dar poate ca ea cauta ceva serios, si daca acei baieti au spus da eu asa vreau si ea s-a culcat cu ei aia dupa au spus pa.Deci probabil acei tipi cautau doar sex.O fata nu are de unde sti ca tu esti serios ori nu si uite asa i se pune deja eticheta.Deci deocamdata este bine ca tu sa vorb frumos, fara panarame, curve etc.Chiar daca o femeie este curva un barbat nu trebuie sa vorbeasca niciodata asa.Nu stiu dar suna naspa si nici bine nu da.Ce sa zicbafta si incearca sa te imprietenesti cu ea.

| lllorenusssuumeu a răspuns:

Daca e panarama, las-o dracu, o sa isi bata joc de tine iti spun sigur stiu un prieten cu probelma asa, sunt 1000 de fete nu te gandi ca e buna sau ca nu stiu ce, nu conteaza cum arata problema e ca sa te iubeeasca nu sa isi bata joc acum faci ce iti spune inima ta, bafta.

| cos98 a răspuns:

Frate nu ne mai minti ai zis ca e panarama si vrei sa ai o relatie lunga cu ea vrei sa faci doar sex cu ea si atat

| AaL33xXx explică (pentru cos98):

La inceput, recunosc, ideea era ceva de o noapte, dar dupa s-au mai schimbat lucrurile, si da, cel putin din cate am inteles de la vara-sa se cam da la *.*, dar cand am intrebat-o pe ea, a zis ca vrea ceva de lunga durata... Ca tocmai de aceea sunt pus in dilema. Daca