| MillionDollarBaby a întrebat:

Salut, am venit si eu sa-mi "prezint" oful sa zic asa laughing, sunt in clasa a 11-a si pana acum nu mi-am gasit dragostea adevarata, prima prietena am avut-o in clasa a 7-a sau a 8-a (nu mai tin minte sigur) si de atunci si pana acum numai relatii de o saptamana, maxim doua am avut. In anturajul meu nu se prea invart fetele deoarece suntem o clasa de bajeti, dar au incercat cateva fete pe la liceu sa imi ceara id/s ase bage in seama cu mine, pacat ca mie nu-mi placea de ele in fine, la inceputul acestui an stiam o fata din vedere de prin cartierul meu si am zis sa ma bag in seama cu ea pe facebook(na cum e moda in ziua de astazi laughing) toate bune si frumoase, ne-am vazut vreo saptamana la rand apoi ne-am combinat si acum o vad ca umbla cu minciuni si relatia deja scartaie. Tin sa precizez ca nu ma comport deloc urat cu fetele, ci din contra si am ajuns la concluzia ca daca esti prea bun cu cineva esti luat de prost happy acum nu stiu ce sa va zic, oare sunt blestemat sa nu-mi gasesc pe cineva potrivit mie sau pana la urma se va gasi cineva, sau sa schimb foaia si sa fiu si eu "badboy" laughing fetelor, chiar nu mai vreti baieti care sa tina la voi si sa va iubeasca? chiar vreti sa fim bulangii cu voi, scuzati-mi expresia. laughing. hai sa ne auzim cu bine happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu zic ca nu ai motiv de suparare, e prea devreme.
Esti foarte tanar, ai cel mult 17-18 ani,nu ti-a trecut timpul,esti in pragul maturitatii tale fizice si sexuale!
Da,sunt de acord cu tine,te simti cumva singur,ii vezi pe unii (care poate n-ar merita) cu cate o fata de mana,se duc, se intorc, rad, sunt preocupati, capata aura de cuceritori in ochii celorlalti si...ai vrea si tu.
Nu te grabi!
Vad ca esti selectiv ceea ce e foarte bine,inseamna ca ai un caracter bine format si nu te lasi orbit de false valori.
In conditiile astea,fata care ti se potriveste nu va intarzia sa apara,n-o cauta insa!
Esti intr-o clasa de baieti,conditiile nu-s prea prielnice,fetele se lasa inselate la varsta asta de criterii superficiale si,posibil,inca nu te-au "vazut".
Daca reusesti,insa,sa-ti domolesti nerabdarea,vei vedea ca intr-o buna zi,vei avea langa tine o fata de calitate, cuminte si frumoasa, langa care vei fi fericit.
Rabdare sa ai, in rest, nu-ti lipseste nimic!happy

| MillionDollarBaby explică (pentru greece12):

Mersi frumos de sfat happy sa stii ca m-ai nimerit adica chiar nu ma las orbit de falsele valori cum spui tu acolo happy ai funda de la mine.

| greece12 a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Ma bucur ca te-am "nimerit".
Am avut si eu 17 ani, am si un fiu care i-a avut si el...si n-am uitat!happy
Totul va fi bine, ai rabdare!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa iti gasesti dragostea adevarata

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai nu poti fi ambele? Adica depinde de situatie cum sa te comporti. Putin mai tupeist si mai "ciufulit" nu strica.winking

| MillionDollarBaby explică (pentru MishikiCrisy):

Pai cum sa zic mai "crisy" nu sunt genul care sa sufere de el adica sa se dea cine nu e big grin nu-mi sta in caracter.

| MishikiCrisy a răspuns (pentru MillionDollarBaby):

Atunci fi cum esti si asteapta pe cineva care sa te placa cu adevarat.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sfatul meu este sa astepti pana in faculta.acolo oamenii sunt mai seriosi, implicit fetele.problema cu fetele din ziua de azi este ca poate s-au obisnuit cu tipii rai si nu mai apreciaza unul care simte ceva pentru ele.ai rabdare, sunt multe fete bune si de treaba.ma gandesc ca poate ar trebui sa schimbi si cercul de prieteni. spre exemplu eu am o amica e gotica si e singura si si ea cauta un baiat ca tine. daca te accepta cum oi fi e de bine.so...happy

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Frate si eu sunt la fel dar degeaba pentru tine pentru ca eu mi-am gasit iubirea, te sfatuiesc sa mai astepti putin ca va veni ea, fii increzator si nu lasa nimic sa te darame si cu fetele care tiau cerut id trebuia sa le fi dat. ca inct incet va cunosteati si ajungeai sa o placi
sall vezi ce faci de acum in colo