| kevinnn19 a întrebat:

Salut,as avea putin ajutor cu ceva sfaturi.Am o prietena de o saptamana jumate(eu am 20 ea are 17) si relatia a inceput foarte tare adica, la a3-a intalnire mi-a dat o invitatie la nunta pe care o ruda foarte apropiata de a ei stiind ca suntem impreuna i-a zis sa mi-o dea, apoi m-a intrebat daca vreau sa o cunosc pe mama ei(am cunoscut-o) apoi in urmatoarea seara i-a cunoscut pe ai mei.Ideea e ca am si eu nunta sambata la un verisor primar si am chemat-o prima data a spus ca nu vine si m-am suparat dar apoi a zis da iar acum nu mai sunt eu sigur ca vreau pentru ca suntem doar de o saptamana jumate impreuna si e o nunta destul de importanta...ce sa fac?

13 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Te-ai gandit ca a spus nu pentru ca poate nu avea bani de nunta in acel moment?

Si toate astea nu au nimic de a face cu relatia dintre voi doi, ci doar tu, putin mai egoist nu ai ascultat totul?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca faptul ca te-a refuzat prima data te-a facut sa iti schimbi un pic parerea. Din cate am inteles si ea te-a invitat la o nunta nu? Adica poate si pentru ea a fost o nunta importanta si a avut incredere in tine. Gandeste-te ca e un prilej sa va cunoasteti mult mai bine, sa vezi cum se comporta cu rudele tale si sa va distrati. Nu face greseala de a retrage invitatia, fetele sunt destul de dificile si asa, nu ii da motive sa se certe cu tine pentru ca un asemenea lucru este inteles in multe feluri.

| kevinnn19 explică (pentru anonim_4396):

Asa e, dar invitatia ei e putin diferita adica cand i-a spus matusei sale de mine i-a dat sa-mi dea o invitatie, bine m-a intrebat de 2-3 ori daca merg cu ea si fam. ei la nunta dar eu am evitat sa-i raspund i-am zis ca s-ar putea sa am ceva examen asta era inainte sa-i spun eu de nunta rudelor mele.Plus ca aseara a zis la inceput nu stiu, apoi a zis nu iar eu m-am suparat dar apoi l-a final a zis ca m-a testat sa vada ce reactie am si in timpul cand eram suparat ca mi-a zis ca e prea repede avem o sapt jumate i-am zis ca si ea m-a chemat inainte sa zic eu si o zis ceva de genu' ca mai bine nu imi zicea nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru kevinnn19):

Cred ca te-ai implicat singur in situatia asta si trebuie sa stii cum sa iesi. Ar trebui sa ii spui ca situatia s-a complicat si sa vorbiti serios pe baza acestui subiect. Nu imi place idee '' am vrut sa te testez '', asa ceva nu se face si in plus e o scuza copilaroasa. Ar trebui sa te linistesti si sa te gandesti bine la asta. Poate chiar luati lucrurile prea repede, ai dreptate nu sunteti de mulr rimp impreuna.

| kevinnn19 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am timp sa ma gandesc, pentru ca trebuie sa dau un raspuns in seara asta.De exemplu tu ce ai face daca ai fii in locul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu trebuie sa ii spui daca vrei sa o mai iei? Wow asta e asa de. Wow laughing Nu stiu ce as face, in primul rand nu mi-ar fi trecut prin cap sa-mi invit prietenul, avand in vedere ca suntem de putin timp impreuna. Si... daca s-ar fi intamplat asta, desi ma indoiesc, as fi sincera cu el si i-as spune ce vreau de fapt si sa nu se supere ( desi s-ar supara ).

| NameHarris a răspuns:

|Pai daca relatia voastra a inceput asa tarelaughing) in maxim 2 luni faceti nuntalaughing)rolling on the floor)) eu vreau sa fiu nasullaughing) se ofera cineva pe post de nasa?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Alex_Alejandro_1991 a răspuns:

Intreab-o daca te iubeste, asta uitandu-se in ochii tai si daca face sacrificii pentru tine sau doar cand esti suparat... Fata sincera fiind o sa iti recunoasca, daca spune ca NU cauti alta... Daca spune ca DA incerci sa mearga relatia bine.
Funda?

| Angi3401 a răspuns:

Vorbeste cu ea daca este o persoana sincera it va spune ce vrea cu adevarat.

| kevinnn19 explică (pentru Angi3401):

Pai acuma ar fi destul de greu sa mai vorbesc despre nunta pentru ca aseara cand mi-a zis ca nu vine m-am suparat, dar dupa a zis ca a vrut sa vada reactia mea si ca vine daca e asa important pentru mine

| kevinnn19 explică (pentru Angi3401):

Acuma ar suna ca si cum m-am razgandit daca as mai intreba-o daca vrea sa vina la nunta