| keNzoRoz a întrebat:

Salut, as dori niste pareri din partea voastra, iubesc o fata, dar ea are prieten, i-am facut un cadou acum ceva timp si nu am putut sa ii spun ca o iubesc, din acel moment in care oricum poate si-a dat putin seama despre ce e vorba, a inceput sa se poarte mai frumos cu mine sa ma bage in seama, si nu stiu daca sa ii spun ca imi place de ea direct sau cum sa o abordez. Si daca pare interesata de mine.
In ultimul timp nu prea se intelege cu prietenul ei.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Oricum ea stie! nu oricine face cadouri!
Incearca sa va intelegeti la fel de bine ca in ultima vreme, mai ales ca spui ca nu prea se intelege cu prietenul ei!
Poate maine va devenii libera si poate fi a ta!
Lupta pentru ceea ce simti! lupta pentru ceea ce vrei!

6 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Daca are prieten, stai deoparte. daca tu ai fi in locul prietenului ei nu ti-ar conveni

| wolder a răspuns:

Daca are prieten, las-o cu prietenul ei.
spune-i ce simti si vezi daca si ea simte atunci va fi cu tine, daca nu atunci ramane cu prietenul ei

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o in continuare pana devine libera.

| Azµre a răspuns:

Nu trebuie să te bagi peste relația altcuiva. Așa că treci mai departe.

| Liliana1981 a răspuns:

Iubeste-o in tacere pana se desparte de prietenul ei.

| DjRavy a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i ce simti, dupa aia vei vedea reactia ei. Poate si ea are sentimente fata de tine dar asteapta sa faci primul pas.Cum ai spus ca nu se mai intelege cu prietenul ei consider ca asta e sansa ta.Macar incearca.Ai sa te simti mai bine ca ai spus ce ai pe suflet, si poate ea chiar asta asteapta.