| AlexPopAlex a întrebat:

Salut, as dori sa aflu care este opinia voarstra despre o mica dilema pe care o am.
Deci a inceput sa imi placa o colega de facultate, am vorbit cu ea, am iesit prin oras (nu o intalnire, doar prin parc, suc cand mai plecam de la cursuri).
Ideea e ca ea a fost destul de interesata, aveam planuri s-a merge intr-o seara la teatru (ceva mai romantic), dar nu ma mai mers.
Am mai invitat-o la un suc cam de 2 ori si si-a gasi scuze.
Eu am inceput sa fiu putin mai indiferent cu ea din acest motiv, ea a observat asta, a incercat sa vorbeasca mai mult cu mine, etc. Eu i-am spus ca ce vrea de la noi (sa fim mai mult ca prieteni). Mi-a spus politicos ca "nu vreau sa fim ceva mai mult decat prieteni". Ok am intels dar ideea e ca ea tot imi scrie sa insista sa vorbeasca cu mine. Nu prea mai inteleg ce as putea face, la suc nu mai vrea sa iasa. Tot incearca sa vorbeasca cu mine si asta ma deranjeaza putin din moment ce vrea sa fim doar prieteni si eu o plac.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bravo frate ai vazut daca afisezi atitudine cum vine la tine in genunchi si da din coada ca o catelusa excelenta abordare felicitari, sfatul meu conmtinua asa foarte bine si spune-i sa inceteze circul asta ieftin ca tie nu iti arde de ifose adolescentine, bravo frate. si inca un sfat, iesi o cu colega in oras si da checkin+poza si ai sa vezi ca va turba ca un maidanezwinking respecte frate

| EyelessJackLover a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sa vezi ce fain e cand turbeaza baiatu ca il faci gelos, cum vine ca un caine inapoi dupa

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa intelegi ca nu esti genul de persoana dorit de ea. Pentru ea tu esti un prieten in sensul real al cuvantului, in tine nu vede un posibil iubit si partener de viata fiindca nu corespunzi cu barbatul ideal din visele oricarei femei. Este alegerea ta daca renunti sau nu la o prietenie adevarat dar poti fi constient ca nu se va transforma in iubire niciodata.

| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce este atat de greu de inteles: momentan ea doreste sa fiti prieteni, nu si iubiti. Zici ca esti student? Sunt tare curios sa ne spui unde si in ce an, si daca se poate sa ne spui si daca esti la buget sau la "privata".

| AlexPopAlex explică (pentru neutrino):

De ce te-ar interesa asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți scrie des, cu siguranță te place. fii prietenul ei o perioadă, vă mai cunoașteți și apoi vedeți voi.

| Rainmaker a răspuns:

Salut Alex!
Cand o fata iti spune ca "nu vrea sa fiti ceva mai mult decat prieteni", se traduce ca nu-i inca pregatita sa faceti sex (deocamdata).Nu insista.Aceasta calitate se castiga.Continua sa o consideri si s-o tratezi ca pe cea mai buna prietena, fii tandru, politicos si vorbeste cat mai mult cu ea. Daca o placi, poate ca-ti doresti mai mult de la aceasta fata si nu neaparat sa-ti satisfaca urgent dorintele sexuale.Pentru acest fapt, exista multe altele.Gandeste-te ce-ti doresti, inarmeaza-te cu rabdare si bafta!

Răspuns utilizator avertizat