| ElenaMaria a întrebat:

Salut.As vrea sa recuceresc un fost iubit. A treut cam aproape 7-8 luni de cand ne-am despartit.Am stat putin impreuna dar totul a fost foarte frumos.Ne-am despartit din cauza ca el incepea sa se simta presat si avea nevoie de libertate.Acum nu stiu cum sa il iau ca sa vorbim. El este singur de atunci.De 2 zile tot imi ia webu si ma intreaba ce fac. Ce subiecte sa discut cu el? Cum sa il recuceresc? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai intra in vorba cu el, intreaba-l ce mai face, cum sta cu dragostea si ii poti propune o intalnire.Sigur va accepta. Poate si el ar vrea sa reia relatia. Daca va ve-ti intalni, asa veti putea vb. face to face, spune-i ca ti-a fost dor de el, discutati despre diferite subiecte, fa-i complimente.Fi cat se poate de naturala, glumeata dar totusi cu bun simt si comunicativa.
Deci, ii spui ca ti-ai dori sa il vezi si sa iesiti daca vrea si daca accepta atunci poti sa vb.cu el serios, sa ii spui ca inca mai ai sentimente pentru. el si vei vedea ce spune el...bafta.

| Crisu a răspuns:

Incearca sa ii explici ce simti pentru. el. Daca sti ca e de incredere spune'i ca iti place iar de el. daca nu atunci mai bine lasa ptc. nu merita sa'i recunosti asta si dupa aceea sa'si bata joc de tinewinking. Si spune'i ca nu o sa fie presat de tine daca va impacatsi. Daca nu iti iese atunci lasa'i putin timp sa se gandeasca.

| foxi a răspuns:

Fii tu naturala! Nu noi il cucerim!