| Okia a întrebat:

Hei, am si eu o mica/mare problema. Am stat cu un tip o spatamana dupa care ne-am despartit din cauza unu prieten bun de`a lui care ma placea, iar aceasta nu vroia sa il faca sa se simta aiurea desi ii placea de mine ma rog nu am incetat sa vorbim si sa ne vedem, imediat mi-a aparut un nou tip in cale care era cu un an mai mic, fizic arata foarte matur, am stat 4 luni cu acest tip, iar dupa toate astea m-am impacat din nou cu primul tip, mi-am inceput si viata sexuala cu el am avut si cateva momente foarte romantice, totul mergea foarete bine, pana cand fostul m`a cautat cu intentia de a ne impaca pentru ca tine la mine si ii este greu. Acum sunt confuza in ceea ce simt nu stiu ce sa fac, pot sa zic ca tin la amandoi nu stiu, prietenele mele nu prea il plac pe actualul iubit si ma indeamna sa ma impac cu fostul desi nu imi e asa usor! Sunt intr-o situatie aiurea pe care nu am intampinat`o niciodata. Da`ti`va si voi cu parerea, un sfat ceva. Take care si multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa iti asculti inima, nu ce spun altii; tu sti cel mai bine ce e in sufletul tau, cu prietenul tau actual ai spus ca ti-ai inceput viata sexuala nu? Asta e un pas important in viata unei fete si ma gandesc ca il iubesti din moment ce ai facut asta.Atunci eu zic sa ramai cu el, trebuie sa alegi ca nu se poate cu 2.
Sau daca crezi ca vei fi fericita cu celalalt si crezi ca il iubesti, atunci alege-l pe celalalt cu care si fost, dar gandeste-te bine sa nu ajungi sa regreti alegerea facuta.Parerea mea e trebuie sa gandesti bine problema sa iei o alegere buna...nu te pripi, tine cont de toate aspectele, daca te intelegi bine cu actualul si il iubesti, atunci eu zic sa ramai cu el si sa il dai uitarii pe fostul, dar acum nu stiu... tu sti mai bine ce vrei si ce simti.Ai grija ce alegi!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu te lua după prietene că alea sunt bine intenţionate şi atât. Cel mai bine ştii tot tu.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! incearca sa te gandesti care tea-a iubit mai mult, sau care te-a ranit mai mult. in funcite de aceste chesti ai sa poti sa iti alegi cu care ai vrea tu sa fie. eu m-as lua dupa cum se poarta cu mine si cu parinti mei de asemenea nu te lua dupa prietenele tale pentru ca ai putea regreta fa cea ce iti dicteaza inima! de multe ori ele nu stiu ce simti tu si iau decizile fara sa se gandeasca crezand ca este pentru binele tau. sper sa te hotarasti si ca acel pe care l-ai aes sa aprecieze chestia asta. numai bine si sa ne scrii si nouahee hee
pa pa