| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb un lucru, pe care unii oameni nu-l considera OK.
Am o prietena care se masturbeaza in fiecare zi. I-am spus si eu i-au spus si parintii ei ca acest lucru este total gresit. Voi ce credeti, e rau cea ce face?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acest lucru nu este total gresit. Masturbarea este normala, dar prietena ta o face in exces. Doar asta pune probleme, excesul.

| TeoPT a răspuns:

Hmm. nu e ceva rau, nu dauneaza sanatatii, nici corpului(vorbim de femei, barbatilor le produce ejaculare precoce). unii zic ca e chiar indicat, ca ajuta la cunoasterea propriului corp, ca te pregateste pentru inceperea vietii sexuale.in fine. Daca ei ii place sa se masturbeze, spune-i ca nu ii dauneaza. Acest "sport" este practicat in general de oamenii singuratici sau fara iubit/iubita, dar nu dauneaza.

| cossmy a răspuns:

Lol...mai ales fiind fata, poate sase masturbeze o in fiecare zi, o zi intreaga, non'stop si sa aiba un milion de orgasme ca nu are nimic...placere, se cunoaste mai bine si cand o fii cauza d o relatie sexuala, sa stie ce ii place si cum.nu e nimic rau si nici gresit in ceea ce face. Bn macar ca recunoaste ca 90% din fetele din ziua d azi zic ca nu au incercat niciodata si o fac cel putin o data pe saptamanatongue Deci spune'i sa'i dea bataie, dupa cum se simte binewinking

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Mmm.trebuia sa ne spui cati ani are.cu ce anume face asa ceva...
oricum.de ce nu incearca sa isi gaseasca un prieten/? adica ok.de aia trebuia sa ne spui ce varsta are.

ok.eu una spun ca e rauthinking sau mai degraba prostesc.straight face

| SophieDavidescu a răspuns:

Poy s masturbeaza deoarece poathe uh nu i dai toatha pasiunea cand intervine aktul sexual.nu i oferi toatha atentzia.incearca s fi mai atenth ca ea sh poathe asa nu s va mai masturba daca nu.inseamna ca a devenith obsedatha d astawinking
fundita?batting eyelashes

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Ea le spune parintilor ca se masturbeaza in fiecare zi?:O

...nu stiu cati ani are dar daca e destul de mare sa`si gaseasca un prieten cu care sa... ei bine stii tuwinkingmai bine decat sa se masturbeze in fiecare zibig grin

| emmytza1 a răspuns:

Totusi...thinking sa stie parinti asta? in fine conteaza si varsta si plus de asta ar trebui sa isi gaseask un iubit...