| ely20ely a întrebat:

as vrea sa intreb de ce credeti ca unii oameni nu cred in dumnezeu? credeti ca sunt nebunu? iar voicredeti?(fundita)

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Eu cred.nimic nu va putea sa schimbe asta.nimic sa nu iti ia credinta in Dumnezeu.
Scrisoarea de dragoste a Tatalui

Copilul Meu

Tu poate nu ma stii, dar Eu te cercetez de aproape si te cunosc
Stiu cand stai jos si cand te ridici
Si cunosc toate caile tale
Pana si perii din cap ti i-am numarat
Caci esti facut dupa chipul Meu
In Mine ai viata, miscarea si fiinta
Pentru ca esti al Meu
Te cunosteam inainte de a te fi nascut
Te-am ales mai dinainte
Nu esti o greseala,pentru ca toate zilele tale erau scrise deja in cartea Mea
Stabilisem, precis,data nasterii tale si locul unde vei locui
Esti o faptura asa de minunata
Caci te-am tesut in pantecele mamei tale
Si te-am ocrotit pana-n ziua cand te-ai nascut
N-am fost inteles de cei ce nu Ma cunosc
Nu sunt departe sau aprig, ci sunt expresia dragostei depline
Iar dorinta Mea e sa-Mi arat dragostea fata de tine
Pentru simplul motiv ca-Mi esti copil si ca-ti sunt Tata
Si-ti pot oferi mai multe decat ar face-o vreun tata pamantesc
Pentru ca eu sunt Tatal perfect
Fiecare dar bun pe care-l primesti, vine din mana Mea
Fiindca Eu iti stiu nevoile
Planul Meu pentru viitorul tau a fost intotdeauna plin de speranta
Pentru ca te iubesc cu o dragoste vesnica
Gandurile Mele fata de tine sunt nepatrunse si mai multe decat nisipul marii
Ma bucur de tine cu o mare bucurie
Nu voi inceta sa-ti fac bine
Pentru ca esti comoara Mea
Si vreau sa pun in tine intreaga inima Mea si intreg sufletul Meu
Si vreau sa-ti arat lucruri mari si minunate
Daca Ma vei cauta din toata inima, Ma vei gasi
Fa-ti din Mine desfatarea,si-ti voi da tot ce-ti doreste inima
Pentru ca Eu dau dupa placerea Mea
Si sunt gata sa-ti fac mai multe decat poti crede
Pentru ca Eu sunt cel mai mare sprijinitor
Si, de asemenea, sunt Tatal care te mangaie in toate necazurile tale
Cand inima ti-e franta,iti sunt aproape
Ca un pastor ce-si poarta mielul in brate, asa te port Eu in inima Mea
Odata iti voi sterge lacrima din ochi
Si voi indeparta orice durere pe care ai cunoscut-o in lumea aceasta
Eu sunt Tatal tau si te iubesc cum imi iubesc Fiul, pe Isus
Pentru ca dragostea Mea, in Isus a fost aratata
El este intiparirea Fiintei Mele
Si a venit sa-ti arate ca sunt de partea ta, si nu impotriva ta
Si sa-ti spuna ca nu-ti tin in seama pacatele
Isus a murit pentru ca tu si cu Mine sa fim impacati
Moartea Lui a fost ultima Mea dovada de dragoste fata de tine
Am dat tot ce-am iubit pentru ca sa pot primi dragostea ta
Daca accepti darul Fiului Meu, Isus, Ma primesti pe Mine
Si nimic nu te va desparti de dragostea Mea, de acum inainte
Hai acasa si te voi duce prin slava cerurilor, cea mai mare din cate s-au vazut vreodata
Am fost intotdeauna Tata si voi fi intotdeauna Tata
Intrebare e : "Vrei sa fii copilul Meu?"
Eu te astept
Cu drag,
Tatal Tau-Dumnezeu Atotputernic
Domnul merita toata dragostea si credinta ta. mai mult decat merita.si-a dat la moarte pe singurul Sau Fiu ca sa ne mantuiasca prni sangele lui.ce dovada de dragoste mai mare vre? Domnul pana la moarte!

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Uită-te la întrebarea de mai jos, nu e nevoie să repeți ca papagalul.

| Esperança a răspuns:

Mda,Cuvantul lui Dumnezeu asa ii catalogheaza, ca fiind nebuni!
Insa mai nebuni sunt acei care cred in Dumnezeu, dar nu fac ce spune El!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Si daca eu as crede in Allah si te-as face pe tine nebuna pentru ca tu crezi in Dumnezeu?
Nu poti face pe cineva nebun pentru ca nu iti impartaseste credinta...

| Woodenpints91 a răspuns:

Văd în tine o viitoare ţonciu.

| n0matterman a răspuns:

Eu crede ca tu este in nepotrivit locul.

| Flydream a răspuns:

Sunt uniii oameni care inca nu l-au descoperit pe Dumnezeu,sau nici macar nu au incercat sa-l Descopere,insa,de cele mai mule ori,atunci cand nu mai ai nici-o rezolvare la toate problemele care te inconjoara tinzi sa apelezi la cineva care te poate asculta, fara sa te critice, sa-ti mangaie sufletul fara ca macar sa-ti doresti asta.Acesta e Dumnezeu.Mai aproape de noi, decat crede.

| ely20ely explică:

Multumesc mai putin acelora care sunt cam... dar in primul rand as vrea la cei care cred in dumnezeu sa creada in continuare.va jur si stiu ca exista si am multe dovezi desi el nu trebuie dovedit trebuie crezut.Mama mea ce pot sa zic o data a plecat cu tata in alta tara iar acolo si-a dat seama si ea blestema dracuia si facea multe dar pana la urma si-a dat seama ca nu e bine si sa pocait sunt sigura ca multi dupa ce v-am spus ca mam e pocaita veti spune lucruri urate dar in vara anului trecut a venit in tara cu tata s-a dus la o adunare si acolo erau numai oameni credinciosi si o data ruganduse toti acolo a venit o fata tot pocaita si s-a rugat ea iar prin ea a vorbit dumnezeu

| ely20ely explică:

Si ca sa continu dupa ce ea sa pocait inainte sa vina in tara era la munca si toate lucrurile ii cadeau din mana si satana o lovea s razand a spus pleaca satana ca stiu ca esti aici si a plecat

| spookydrums a răspuns (pentru ely20ely):

Gasesc putin irelevanta povestea asta, chiar si pentru intrebarea pe care ai pus-o...

| Archdaemon a răspuns:

Eu nu cred in Dumnezeu
Nebunii lui Iisus cred

| SadBoyForever a răspuns:

Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea! Nu poti sa faci un om nebun doar pentru ca nu crede in ce crezi tu! Si eu cred in Dumnezeu dar daca unii nu vor sa creada treaba lor, REPET! fiecare are dreptul sa creada in ce vrea!

| spookydrums a răspuns:

Ah, cat iubesc sectiunea RELIGIE devil. Diferenta intre "un nebun" si majoritatea religiosilor este ca "nebunul", "smintitul","nenorocitul", evolueaza, schimba perspectiva vietii in fiecare clipa, analizeaza, este constient de ceea ce e in jurul sau si unde se indreapta.Crestinii, in schimb, ii vad in fiecare zi la televizor la ora 17:00 la ProTv cum duc "divinul" mesaj al Lui Dumnezeu mai departe, cu topoare, sange si matusi violate. Oare de ce crestinii sunt mai predispusi catre violenta si ipocrizie (lasa, ca ne iarta Dumnezeu si de data asta) decat "nebunii" de necredinciosi (care sa fim seriosi, marea majoritate sunt oameni educati, cu capul pe umeri)? Cumva sustii ca e mai bine sa fii o oaie orbecaind in intuneric si distrugand totul in cale decat sa incerci sa faci putina lumina in viata ta, educandu-te, astfel incat sa poti sa te cunosti mai bine si sa ajuti la buna functionare a societatii in care traim? Lumea chiar omoara gandirea atunci.
P.S.: Am uitat sa te intreb, musulmanii nu cred in Dumnezeu (si sunt un popor intreg). Despre ei ce parere ai (dat fiind ca si ei au religia lor, coranul lor, absolut toate necesare unei religii)?

| Liviucu a răspuns:

Cineva a fost acolo prezent pentru a ne crea si pentru a crea tot ce vedem in jur nu este asa? Si-atunci mai exista indoiala ca El nu exista? Nu cred. Ateii sa taca si sa stea in banca lor. Iar tu sa mergi pe propriile tale principii evitand persoanele rau voite.

| pcris a răspuns:

Se numesc atei care sunt liber cugetatori si nu se obosesc sa creada intr-o divinitate. In final insa multi ajung sa creada tot in dumnezeu.

| sigfreud a răspuns:

Unii oamenii nu cred pentru ca biblia suna ca un volum de basme. Nici vorba de nebunie, fiecare crede in ce vrea si nu trebuie sa ne razboim pe subiectul asta.

| alexandruu97 a răspuns:

Uni nu il recunosc pe Dumnezeu deoarece diavolul este in trupul lor el nelasandui sa vada calea cea buna.

| ApkBR a răspuns:

Eu unul sunt ateu.De ce? Deoarece nu am vazut nicio urma a prezentei lui pana acum.
P.S: sa nu confundam acum norocul care ne mai scoate din situatii grele cu divinitatea.winking

| Annddrree a răspuns:

Ai sa vezi ca in timp ai sa iti faci o parere proprie despre religie pe care ai sa o impartasesti cu toata lumea sau nu. daca ai sa crezi ca religia e un SF atunci ai sa taci si nu ai sa spui la nimeni pentru ca te-ar spanzura adevaratii credinciosi iar daca ai sa continui sa crezi in biserica ai sa spui la toata lumea si o sa te cheme preotul sa mai dai cate 1, 2 lei la biserica. Eu o sa respect mereu toate credintele pentru ca adevarul e ca nimeni nu te invata de rau. dar unele faze mi se par chiar absurde. Eu cred in bine si in rau deci cred si in Dumnezeu. In Dumnezeul meu! happy la revedere!