| cipi90 a întrebat:

Salut,atat eu cat si prietena mea avem peste 20 de ani! Am fost impreuna pana acum 11 zile! Relatia noastra a durat 1 an si 3 luni!
...totul era frumos intre noi,iubire maxia,cel putin asta vreau sa cred,ea e in alt oras la facultate si ne vedeam in fiecare weekend iar in vacante eram de nedespartit! De o luna de zile a inceput sa se poarte ciudat,nu prea imi mai acorda atat de multa atentie ca inainte si indiferenta ei o simteam pana in maduva oaselor! Am intrebat-o "ce se intampla?","ai ceva sa-mi spui?" dar ma linistea mereu spunand ca nu are nimic,ca mi se pare mie,ea e la fel ca inainte! Imi zicea ca sunt perfect pentru ea,singurul lucru care nu ii placea la mine fiind ca nu prea eram de acord sa se duca in cluburi! M-a mintit si am prins-o cu minciuna! Imi zicea ca se baga la somn si ea se ducea in club, de vreo 2-3 ori stiu eu! Am vorbit, i-am zis sa nu ma mai minta pentru ca asta urasc cel mai mult si pe moment parea bine ...Intr-o dimineata am vazut ca vorbea cu un baiat pe facebook (aveam parola ei) si stergea mesajele imediat,se ferea de mine ca sa-mi spuna mai apoi ca facea asta pentru a nu crede eu cine stie ce! Nu am crezut nimic din ce zicea si s-a enervat foarte tare,mi-a spus ca s-a saturat sa tot fie controata si mai bine punem punct aici! In ziua aia am fost la ea si m-a rugat sa luam o pauza de cateva zile pentru ca nu stie ce simte,e confuza! A picat cerul pe mine in momentul ala dar nu am avut ce face, am lasat-o! Dupa 4 zile in care am tinut legatura dar mai rece unul fata de celalalt imi spune ca ii e mai bine singura si ca distanta a facut-o sa se raceasca de mine! Am ramas mut,fara cuvinte! De ce sa se raceasca asa dintr-o data? imi spunea ca sunt totul pentru ea,ca ar muri fara mine si acum? E posibil sa nu mai iubesti un om asa dintr-o data? Ce te face sa fii atat de confuz incat sa nu mai stii ce simti pentru cel de langa tine? Intre noi,totul era superb,vorbeam foarte des si acum,cand vorbim si vede ca ma consum spune ca simte mila petru mine!
Sa nu se inteleaga ca o controlam sau eram gelos mai mult decat era ea!
Ea pare foarte bine,nu e suparata,se distreaza, iar eu? Am slabit 5 kg in aproape 2 saptamani!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Da, dragostea dispare foarte repede cand dinamica vietii tale se schimba si partenerul nu e langa tine. Ea deja face parte din alte lumi, probabil pline de baieti cu bani care stau dupa ea, de distractii gratuite si multe alte lucruri care iti iau ochii. Viata de student, mai ales intr-un oras mare ca Bucuresti sau Cluj, este ceva foarte diferit de viata pe care o ai pana atunci si tinzi sa pierzi din perspectiva tot ce conta pana atunci.
Mai pe scurt, ea nu mai vrea o relatie cu tine chiar daca poate mai tine la tine. Spune-i ca ai decis ca aceasta pauza ceruta de ea sa fie permanenta. Ea practic prin pauza asta ti-a cerut cumva "permisiunea" de a-si face de cap pana gaseste pe altul mai bun sau daca nu gaseste pana se hotaraste sa se intoarca la tine.e cam bataie de joc si e o despartire in toata regula.
Spune-i ca asta vrei si ca o rogi sa nu te mai caute deloc. Si las-o in pace.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai vazut ca femeile sant viclene nu? Ia invatare de minte si fa-ti de cap cu ele pentru ca om serios nu mai vezi tu in veci

| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate, fluturasii fata de tine au zburat, motiv pentru care nu-si mai doreste sa continue cu tine, dar nu are curajul sa -ti spuna acest lucru. Ajut-o!

| cipi90 explică (pentru neutrino):

Cum sa o ajut?

| neutrino a răspuns (pentru cipi90):

Acceptand realitatea: spune-i acest lucru, multumeste-i pentru clipele frumoase petrecute impreuna si vezi-ti de noul tau drum.

| peperonies a răspuns:

E clar ca are pe altu. fa-i cruce ca are balta peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sentimentele nu dispar asa repede, poate că începuse să se distanțeze de ceva timp si nu ti-ai dat seama. acceptă că s-a terminat, o să fii si tu bine cu timpul. aa, si mănâncă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa in asa fel incat sa nu ii mai fie mila de tine, distreaza-te si vede-ti de viata ta. Faptul ca incerci sa o intelegi prea mult, sa o impaci, sa o ajuti, asta o face sa ii fie mila de tine, pentru ca de fapt tu esti cel care are nevoie de ajutor sa treci peste. S-a terminat, trebuie sa accepti asta si sa intelegi ca persoanele mint, se prefac, se schimba si astanu depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate, asta ai vrut tu sa crezi.

Normal ca e foarte bine, de ce n-ar fi?

Daca va dori sa se intoarca la tine si o vei primi, esti cel mai prost. Momentan esti doar printre cei mai prosti. Ca sa parasesti clubul asta select va trebui sa-ti traiesti viata. Nu o mai cauta, nu-i reprosa nimic, poarta-te ca si cum nu ti-ar mai pasa. Cu timpul va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a răcit de ţine, cel mai probabil a găsit pe altcineva "mai cald".
Frumoasă iubire îţi purta straight face.
Asta e, acum suferi, o să-ţi treacă.
Cât despre ea e clar că are cine să o "consoleze".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A gasit pe altul. CAuta si tu alta. Poate de data asta gasesti pe una langa tine nu la dracu cu carti, relatie la distanta nu exista.