| qieiqpalz a întrebat:

Salut, azi am iesit cu un prieten si ala a chemat-o pe o fata din liceu cu mine. Tipa la liceu ma cam evita si am inceput noi sa radem, glumim rahat si a tipa a inceput sa ma placa..adica tot timpul tragea spre mine ziceam eu ceva ea era de acord sau radea si tot facea pe suparata sa vada cum reactionez dar eu sunt mai timid putin si nu am facut prea multe.Ea se tot "supara" din orice si prietenul meu tot mergea dupa ea ..si 1 data a lasat-o sa plece, eu nu m-am dus dupa ea si ea ne urmarea, a ajuns langa noi, eu am zis ca ce face nu mai e suparata? Si nu a zis nimic a plecat ..credeti ca am fost cam rau? Sa imi cer scuze?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E atrasa de tine

| Adry05 a răspuns:

Si aia are gesturi de copil da ai si tu niste replici de nu ma mir c-a plecat fata aia

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai comportat intr-un mod care ar fi greu de definit intr-un cuvant. laughing

| qieiqpalz explică (pentru corbulalbrosu):

Spune..nesimtit?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ma abtin. Probabil intre timp ti-ai dat tu insuti seama.

| qieiqpalz explică (pentru corbulalbrosu):

Da..sunt tare prost :/ os a vad ce fac maine cu ea sa ii dau mai multa atentie

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca ai fost rău. Ai avut dreptate oarecum, și cred ca ai spus o într un ton de gluma. Ea vrea un pic de atenție. Poți sa te comporți cum vrei, numai fals sa nu fii,. Dacă o placi încearcă sa te apropii de ea dar fi tu însuți, nu te îngrijora pentru orice supărare căci ei sigur ii trece (când e vorba de chestii de genul adică mărunte)

| qieiqpalz explică (pentru Emma30555):

Nu mai e nevoie acum imi da ignor asta e viata sincer nu imi mai pasa

| GeneviveJ a răspuns:

Parerea mea este ca atitudinea asta este cam copilaroasa, ea incearca sa va atraga atentia insa daca vede ca nu poate se foloseste de tot felul de metode mai putin "ortodoxe", nu e frumos sa te joci cu sentimentele oamenilor si nici sa profiti de bunatatea lor, dar acum nu e nici normal ca cineva sa te santajeze oarecum emotional ca se supara pe tine doar ca sa iti atraga atentia. Ea poate asa isi manifesta simpatia insa trebuie sa ii explici ca pare prea mult. Daca si tie iti place de ea incearca sa luati totul pas cu pas, pentru ca nu sunteti impreuna si nu esti obligat sa stai dupa mofturile ei. Discuta cu ea comunica si incearca sa o faci sa inteleaga ca trebuie sa incepeti cu dreptul daca vrei ceva serios, pentru ca mie asta imi suna putin a santaj emotional. Ea s-a suparat pe tine degeaba si tu acum te simti prost! Nu ai de ce daca nu ai facut nimic rautacios!

| qieiqpalz explică (pentru GeneviveJ):

Frate nu o cunosc pe tipa prea bine si na nu stiu din ce se supara

| Mayastra a răspuns:

Eu nu cred ca e supărată pe tine, dar mai bine vorbesti cu ea si iti ceri scuze.