| Annoonniimmuull53910 a întrebat:

Salut, baieti/fete,
Am o problema
Imi place de o fata pe care o cunosc de mai mult timp, dar nu am vorbit cu ea, decat o salutam, si acum o zi, am facut rost de numarul ei de telefon si i-am dat mesaj pe whatsapp si i-am zis "buna, ce faci" ea mi-a zis si ea "buna" si m-a intrebat ca cine sunt. Eu nu i-am zis cine sunt din prima, am lasat-o sa isi dea seama si pana la urma si-a data seama. Si as vrea sa ies cu ea in oras sa o cunosc mai bine, dar nu stiu cum sa ii zic. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Pur si simplu o intrebi daca i-ar face placere sa iasa cu tine. Altceva nu trebuie sa ii spui.
"Esti libera azi, vrei sa iesim? Uite, stiu un loc super etc etc"
Alege tu locul, ora si apoi o intrebi daca e ok si pentru ea. Fii disponibil la ce doreste ea!
Nu stiu...mie una imi plac baietii hotarati.

| Eduard196 a răspuns:

Spune-i ceva gen: maine merg la...(tu stii unde) si vreau sa te iau cu mine. Si vezi reactia. Daca e nehotarata si spune nu stiu continui pana obtii un nu sau un da. Nu cauta neaparat o iesire la restaurant. Alege un loc unde te simti tu bine si acolo du-o si pe ea si o sa ii placa

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Zi ceva de genu' " Maricic-o, vezî tu, eu vreau sa te scât la o înghetata... cică la două luate, a doua a moca... te bagi? Las ca o platesti tu pe aia "