| Macu a întrebat:

Salut/Buna - Ma numesc Marius mi se spune Macu si am si eu o intrebare plus o scurta poveste, voi incerca sa fac un rezumat asa fel incat sa nu va plictisesc : Acum 1 an si jumatate am intalnit o fata la clasa a 5a eu eram a 7a si ne intelegeam bine am fost impreuna a facut totu pentru mine, am facut dragoste impreuna dar in urma cu 6 luni am facut un pariu cu un prieten ca nu pot sa ma " combin" cu o fata destul de draguta cu care nu ne intelegeam tocmai bine pentru ca nu ne suporta grupul; am acceptat ( numai eram cu fata dea 5a) am incercat si intr-o saptamana am reusit sa fiu cu ea un lucru banal dar dupa am inceput sa simt iubire fata de ea; si am continuat dar ea in acelasi timp mai iubea un baiat de 5-6 luni ( prieten cu mine) am incercat s-o fac sa-l uite sa o ajut, nu numai eu chair si prietenele ei; dar ea m-a lasat pe mine de 2 ori pentru acel " tampit" care nu ii dadea deloc atentie; eu eram SINGURUL alaturi de ea, care o ajutam, ii dadeam sfaturi, mai bine spus " umarul de care are nevoie pentru : a plange, a se sustine, a se RIDICA" si acum recent spune ca a renuntat la EL ca mai tine doar 10% si ca si-a dat seama ce a pierdut(eu) si ca nu mai ma poate avea; dar eu o iubesc mult dar mi-e frica sa nu se repete povestea, in acelasi timp eu tin putin si la fata care acum este a a 6a; cea de dinainte pe care o cheama Aly si ea ma iubeste ff mult, dar aceasta fata a 7a Laura e gen Mincinoasa si nu pot avea incredere in ea; spuneti-mi ce sa fac pe cine sa aleg?! Laura plange mereu si imi jura ca acum ma iubeste ca si-a dat seama ce a pierdut dar i-am dat multe sanse si mi-a inselat iubirea, pe cand Aly plange mereu si vb f mult cu ea chiar orice dar nu stiu cum sa explic sentimentul ala " nu ma incanta" ea arata bine dar cred ca nu poate fi nimic decat Amici!

Va multumesc si astept sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, tu trebuie sa iti dai seama pe cine placi, pe cine iubesti mai mult; nimeni nu poate alege in locul tau, nu ai facut bine ca ai renuntat la prima prietena, dar daca ai facut asta, nu mai poti da timpul inapoi.
Gandeste-te bine la care tii, cu care iti doresti sa fi mai mult, clarifica-ti sentimentele pentru.fiecare dintre ele si apoi decide-te, cu care vrei sa fi; ai grija sa nu iei o decizie gresita.
Si inca ceva:mi se pare ca sunteti cam mici pentru. a face dragoste, sunteti destul de tinerei si aveti timp si pentru asta, ai mare grija ce faci!

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Esti un mincinos si tu! iarta-ma ca iti vobesc asa dar si tu le meriti pentru ca te joci cu ele! cu amandoua! saracele fete! in orice caz stai bine si gandeste-te la tine ca deja ele si plang si nu mai are rost daca aly nu iti place nu te atrage nu poti sta cu ea doar pentru ca plange pentru tine(in orice caz ai facut mare greseala cand ai dezvirginat-o) si cealalta fata a gresit acum plateste! stii cum se spune:daca nu acum tot mai tarziu! a ales pe altul sa-i fie de bine...

| Dizzydizz a răspuns:

Ia o pauza pentru moment sa vezi pe cine placi mai mult. Timpul le va decide pe toate. Cel putin cateva zile.Doar nu mori.succes

| Rukhsandra a răspuns:

Wow... ce tragiccrying... 2 fete te iubesc rolling on the floor
sfat:ia o foaie de hartie si un creion sau pix, scrie aly si laura si incepe sa insiri calitatile si defectele lor.care are cele mai multe calitati si cele mai putine defecte te "combini" cu eabig grin
e bine?rolling on the floor

| Macu explică:

Pai ce sa zic sa va mai spun : Cu aly ma simt f bine cand vorbesc cu ea dar parca fata in fata vrea sa fie prea mult langa mine sa se faca vazuta gen e orgolioasa si cu laura vb mult, ne certam din nimicuri, e nesigura pe ea, minte sau a mintit pentru ala NU mai am incredere in ea DAR PE ea o iubesc mai mult cel mai mult! Intr-un fel doresc sa o uit sa scap de tristete durere si URA din sufletul meu dar intr-un fel i-as da o ultima sansa, dar mi-e sa nu se repete povestea sa sufar iar! si malvynutza2 dc sunt mincinos? Nu m-am jucat cu elewinking doar ca eram cu aly si m-am indragostit de alta si am rupt relatia intr-un mod in care sa intelegem amandoi si ea a facut orice sa ma desparta de laura daca ma intelegi acum mai bine tongue

| Macu explică:

Imi cer scuze dar aveam 14 ani ea 12winking 1 an e ceva si stiu si regret ca m-am culcat cu ea de la varsta asta!

| dulcica1 a răspuns:

Urit din partea ta!
dupa ce ai intretinut relatii sexuale cu prietena inca ai tupeul de a alege!?
sincer cred ca nu ar trebui sa faci asa decizii
consider ca trebuie sa ramii cu fata care te iubeste, care plinge pentru tine!
vei vedea daca vei face alegerea gresita o sa iti para nespus de rayy!
mult succes!

| elisarktis a răspuns:

Tu aveai 13 ani si ai facut dragoste cu una de 11 nu erati cum sas zic MINORI

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Cred ca ar trebui so alegi pe aly ia chiar tea iubit si nu te-a mintit niciodata eu cel mult asa faceam succes in continuare

| Mi$tiK a răspuns:

Macu...eu zic sa te gandesti u ce simti pentru ele, nu ce simt ele, u la care tii mai mult? Cu care dintre ele te simti mai bine.gandeste-te inainte sa faci o decizie.Bafta! papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. e greu.Eu zic sa te gandesti f bine. Daca laura e mincinosa eu nu as avea incredere in ea. dar mai bine.clarifica-ti sentimentele pentru fiecare fata si gandeste'te cu care te simti mai bine.care ti'a fost alaturi mai mult.Gandeste'te cu care vrei sa fi. Ai grija sa nu iei o decizie gresita thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic dar daca a acceptat sa se futha cu thne e clar ca era obsedata dupa tine...eu zic sai mai dai o sansa laurei si vezi daca merge bine ramai cu ea daca nu vezi cine te atrage si cu care crezi ca o sa-ti mearga bine...

Cu faza cu ali kathsi place de ea'h nu stiu ce sa zic da parca ai lasat-o pentru laura acum thsia venit dintr-o datha ca ithsi placesi de ea?

eu zic sa te gandesti foarte bine inainte sa te deciziwinking

dai o sansa laureiwinking parerea meawinking