| anonim_4396 a întrebat:

C am nevoie de ajutorul vostru, sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 5 luni. In ultimul timp am impresia ca nu mai vrea sa fim impreuna.pur si simplu ma ignora,imi scrie numai daca eu incep comversaia,daca vede ca ma cuprins un baiat(simplu prieten)e gelos la nebunie si se supara mereu iar el considera ca face coect, adica cind ma vede cuprinde alte fete ca sa ma faca geloasa.(+ne certam destul de des)Cum credeti merita sa mai tin de aceasta relatie sau macar sper la recapatarea ei? sad

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Un detaliu important ai omis:ce varste aveti amandoi? Cred ca e genul de baiat care nu pune prea mult suflet intr-o relatie dar totusi face tot posibilul sa te tina langa el pentru ca altfel nu ar face crize de gelozie...pun pariu ca daca ai vrea sa il parasesti si-ar schimba atitudinea fata de tine pentru ca de obicei apreciezi o persoana si iti dai seama cat tii la ea in momentul in care esti pe cale sa o pierzi.Ai putea incerca sa stai un timp departe de el si sa fii indiferenta cu el si daca o sa lupte sa te aduca inapoi atunci o sa se schimbe si o sa se poarte altfel cu tine. Daca nu, inseamna ca nu merita si nu mai are rost sa stai cu un baiat care nu da doi bani pe sentimentele tale si chiar daca o sa suferi sa nu-ti para rau pentru ca poti gasi un baiat sa te aprecieze mai mult.Dar asa eu zic ca nu mai are rost sa continui pentru ca o sa inceapa sa creada ca poate face orice din tine...

| micuţα a răspuns (pentru Bondarel99):

Mersi mult(K)voi incerca si acest experiment... sper sa ajute happysad

| micuţα a răspuns (pentru Bondarel99):

Mersi mult(K)voi incerca si acest experiment... sper sa ajute happysad
eu am 14 iar el 16 de ce?

| Bondarel99 a răspuns (pentru micuţα):

Pai sunteti foarte tineri...la varsta asta inca experimentati, nu te poti astepta sa fie o relatie perfecta.

| micuţα a răspuns (pentru Bondarel99):

Pai asta e sigur insa totusi as vrea ca sa tina si el cit de putin la mine si la reletzia noasta

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este timpul să stai cu el deschis de vorbă.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Dacă îl iubești eu zic să lupți pentru relația voastră!
Baftă! happy

| micuţα a răspuns (pentru OnuOnulică):

Mersi de sat dar cred ca nu are rost daca lui nu-i pasahappy

| neutrino a răspuns:

Nu, tu meriti ceva mult mai bun.

| Alcyon a răspuns:

Tu 14, el 16 happy Ce ai vrea? E imatur... Se joaca si el de-a "indragosteala".

| micuţα a răspuns (pentru Alcyon):

Hmm...probabilhappy

| ElenaSA a răspuns:

Avei nevoie de o discutie in doi serioasa, cu intrebari clare la care sa astepti raspunsuri sincere si abia apoi sa iei o decizie.

| micuţα a răspuns (pentru ElenaSA):

Pai problema e ca cu el niciodata nu pot discuta serios...pe net nu vb, nu ma suna iar in realitate cind suntem ma saruta intruna dar in rest asa se comporta de parca vrea sa ne despatrtim... ajutati-ma va rog deoarece eu nu mai stiu ce sa cred.sad

| ElenaSA a răspuns (pentru micuţα):

Se joaca cu relatia voastra si este obositor si pentru tine. Intreaba-l direct daca mai vrea sa aveti o relatie si spune-i ca toate aceste manifestari ale sale te obosesc si nu stii ce sa crezi.

| micuţα a răspuns (pentru ElenaSA):

Pai asta e si probelema...mersi mult pentru sfat sper sa ajutewinkingsad

| Carmen27 a răspuns:

Trebuie sa aveti o discutie deschisa in aceasta privinta. Si mai ales, trebuie sa fiti sinceri. Puteti incera sa refaceti relatia dar daca acea flacara dintre voi doi s-a stins...nu prea mai are rost. Gelozia este normala dar numai pana la un punct si el greseste aici. Va urez mult noroc si sper sa o scoateti la capat!

| micuţα a răspuns (pentru Carmen27):

Pai stii ca este vorba aia,, o relatie frumoasa e atunci cind amindoi tin de ea''dar in cazul nostru nu stiu daca lui ii mai pasa...voi mai incerca sa vorbim serios dar nu stiu de ce nu mai sper sa se repare cevasaddat totusi mai sper la astawinkingsad

| MariaMd a răspuns:

Părerea mea este că trebuie să aveţi o discuţie foarte serioasă despre relaţia voastra.Decizia o puteţi lua împreună ca apoi tu să nu te simti vinovata că s-a terminat si să descoperi că el ţinea la tine si invers.Aţi putea vorbii despre sentimentele pe care le aveţi unul pentru altul si despre ce face altul si nu-i convine celuilalt.Noi nu îţi putem spune ce să faci pentru că răspunsul se afla la tine, tu ştii cum este cel mai bine pentru tine.Mult noroc!