| HopeYouHelpMe a întrebat:

In 2 luni implinesc varsta de 17 ani. Sunt virgin si as vrea sa stiu daca marimea penisului meu este normala: 14, 5cm lumgime si 12, 3cm grosime.
Sunt nelamurit deoarece multi prieteni se lauda cu marimi de 20-21 de cm.
1. Este o marime normala?
2. Penisul meu va mai creste?
3. Dupa dezvirginare, penisul meu se va mai mari?
4. Ma voi face de rusine la o fata cu penisul meu?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1. Este o marime normala?
Raspuns : DA din toate privintele (lungime; grosime)
2. Penisul meu va mai creste?
Raspuns : NU, si asta datorita faptului ca in cazul baietilor care intra in pubertate la varsta normala, dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani (+/- 1 an).
3. Dupa dezvirginare, penisul meu se va mai mari?
Raspuns : NU, findca nu exista nicio legatura de interdependenta intre activitatea sexuala si procesul de dezvoltare a penisului
4. Ma voi face de rusine la o fata cu penisul meu?
Raspuns : Vei reusi sa oferi placere si satisfactie deplina/totala probabil la 8 din 10 femei cu care vei intretine acte sexuale. Cu conditia necesara dar mai ales obligatorie de a fi capabil sa poti sa-ti retii ejacularea dupa dorinta ta, incat femeia sa aiba timpul necesar sa ajunga in starea de satisfactie. Doar daca vei reusi sa atingi aceasta performanta, garantat nu te vei face niciodata de rusine.
**Sunt nelamurit deoarece multi prieteni se lauda cu marimi de 20-21 de cm.
Raspuns : Prietenii tai si-au masurat penisul : ""dus - intors"" laughing
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dimensiunile penisului tau sunt normale. Cu aceste dimensiuni poti face fata oricarei fete cu care vrei sa faci sex.

| 90210 a răspuns:

1. Da
2. Cel mai probabil, nu
3. Nu
4. Nu
Prietenii tai sunt niste prosti. Marimea obisnuita in Romania e cam de 12-13. Sa se calmeze ca n-au **** de cal!

| SexyBalauru a răspuns:

Lasand toate astea dar tu ai 12 cm grosime?