| Anonimawsj07 a întrebat:

Salut! Cum îți dai seama dacă un baiat te place?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă te cere de nevastă, restul e vrăjeală.

| Violleta2022 a răspuns:

Vine si-ti spune el!

| Bazzed a răspuns (pentru Violleta2022):

Știm amândoi ca asta nu se întâmplă în cele mai multe cazuri

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bazzed):

Pai nu se poate intampla in multe cazuri, daca baiatul nu place fata, sau are deja prietena.
De aceea spun: sa nu faca fata primul pas, sa lase acest lucru in seama barbatului cuceritor, ca in situatia in care el este liber si o place la randul lui, sa faca primul pas spre ai vorbi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După cum se poartă. Dacă te caută, dacă e fericit când este cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o grămadă de articole despre asta pe Google. Ia caută.

| Together a răspuns:

Depinde de varsta, dar un semn bun este cata atentie iti da si cat de afectat e de prezenta ta.

| Kiran a răspuns:

Hmm, depinde de fiecare baiat dupa cum are ideologia dpdv emotional. unii o sa flirteze si o sa se comporte dragut fara sa iti spuna nimic ca "te iubeste", altii o sa iti faca poezii si par super romantici, iar altii o sa fie directi, in ziua de azi, poti sa flirtezi si sa fie de fapt doar o "gluma". dai fara sa stii sperante false si se ajunge la "inima franta". si nici nu are cum sa te intrebe fata, pentru ca e aiurea sa aflii raspunsul care poate sa doara, vorba aia, nu ne e teama sa intrebam. ci ne e teama de raspuns
As propune daca mi se permite, afla modul respectivului de a fii "dulce", ce cuvinte iti spune tie, a mai spus cuiva asta? de ce face asta. (cei drept, e o durere mare de cap sa stai pe "urmarit" mereu, dar daca il placi, cred ca merita)

| Cozmea022004 a răspuns:

Daca se uita lung la tine, daca se comporta frumos cu tine si in prezenta ta, etc

| DepikaPadukone a răspuns:

Nu știu.