| asasinkrid a întrebat:

Salut cum ma pot de masturbare se intampla ceva daca ma mai
masturbez in continuare deoarece de la un timp nu mai am retineri de memorie si parca nu mai am viata in mine deloc 0% asa ca va rog pana sa ma iau dupa un handicapat de 11 ani eram un baiat normal de multe ori cand am citit atatea despre masturbare m-am speriat cumplit si imi este rusine sa le spun paritilor asa ca ajutati-ma va rog. Ma masturbez de 1 an si 4-3 luni imi este foarte mare rusine de chestia asta sa nu intelegeti gresit nu sunt traumatizat dar am devenit obsedat si recunos si ma sperie rau faptul asta parca tot timpul am capul gol asa va va rog mult cat mai multe raspunsuri am 13 ani impliniti acum 3 luni.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa mai treci si pe la orele de romana ca nu prea reusesti sa te exprimi coerent. pe urma vezi tu ce faci si cu masturbarea

| asasinkrid explică (pentru suntserios):

Scuza-mi greselile ortografice dar daca ai fi trecut prin asa ceva ai fi stiut despre ce este vorba happy

| Felys a răspuns:

Raresti masturbarea, nu o mai faci in fiecare zi ci la nevoie, cand si cand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca "handicapatul" ala te invata sexul anal o faceai?

| asasinkrid explică (pentru anonim_4396):

Imi cer mi de scuze am omis o parte foarte importanta din fraza de mai sus respectivul, baiat m-a speriat cumplit si in legatura cu masturbarea sper ca ai inteles oricum iti multumesc pentru coment apreciez happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa-te baiete de masturbat.
Masturbarea are efecte negative, o sa vezi cand vei avea o iubita, vei avea probleme.
N-o sa ti se mai scoale.
Te pup!

| asasinkrid explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc enorm pentru sfat sa nu crezi care cumva ca sunt un sihopat dar sunt speriat doar atata.

| Andrew1Me a răspuns (pentru anonim_4396):

Am sa presupun ca esti fata, nu inteleg de ce ii dai tu raspunsuri? Esti cumva doctor? Caz in care imi cer scuze...dar 100% e o afirmatie falsa deoarece masturbarea are efecte in general pozitive atata timp cat e facuta cu masurawinking. Trei dati pe saptamana e un "sweetspot", nu incerca mai mult pentru ca te extenueaza si, de asemenea, nu te mai gandi ca o faci pentru ca esti impins de la spate, gandeste-te ca o faci pentru ca iti provoaca placere.

| Oana92 a răspuns (pentru Andrew1Me):

Ingerinfrant stie de toate...si pentru ea tot ce tine de sex are efecte incredibil de negative...cam tot ce e rau in lumea asta, de la terorism si pana la incalzirea globala sa datoreaza faptului ca oamenii fac sex. Ai dracu ei!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Deja efectele secundare incep sa apara, incepi sa orbesti ca vad ca nu mai nimeresti tastele. repede uita-te in palme si spune-mi daca incepe sa iti creasca par

| Cipri99 a răspuns:

Deci uite carei treaba cand o dai (laba frecare scurta masturbare etc din astea) si cand ejaculezi, ejaculezi vitamine proteine si din astea cum ar fi la la o masturbare dai cam 1000calorii asa deci din asta esti obosit ma pentru ca dai de pre amulte ori si ca nu prea mai ai vitamine si proteine si din astea si cam de 3 ori pe sapt iti ajunge din astea ai lipsa de vedere ca te seaca de energie 3 ori si cam atat si chiar daca ai 12 ani asta e.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cipri99):

Dai 1000 calorii? nu dai nici macar 20.

Esti doar un copil mic, care comenteaza si el, nu?

| asasinkrid explică:

Scuzati-mi greselile de exprimare eram speriat rau si imi era rusine cand am postat aceasta intrebare penibila oricum i multumesc utilizatorului lorii2bl.De poate daca ati fi trecut prin asta ati fi stiut.

| lorii2bl a răspuns:

Este dovedit de catre medici si anume ca masturbarea este normala cat timp nu faci prea mult. De trei ori pe saptamana e bine.
Sunt cateva miligrame de vitamine acolo, asa ca sunt prostii, nu te teme happy ar trebui sa scoti un borcan pe zi sa ai probleme.
Alea-s chestii de pe vremea bunicilor. inapoiate adica. Intreaba un medic sau cauta pe site-uri precum ROmedica, sfatul medicului. Nu te mai invinovati degeaba, ar trebui sa ai alte probleme happy
Mult succes!

| asasinkrid explică (pentru lorii2bl):

Iti multumesc din suflet pentru sfat. :X

| Aleee24 a răspuns:

rolling on the floor fel si fel de oameni nu e o rusine cu ceea ce faci doar sa nu faci in fiecare zii atat P.S. nu rad de tine rad ce cei care zic sfaturi inutile