| 777battery a întrebat:

Se foloseste de mine?
Plac o fata care de doua luni e cu cineva mai mult sa uite un baiat pe care l-a placut si a refuzat-o...
Cu asta s-a vazut de cateva ori pentru ca e mai de departe.
Eu ies cu ea in fiecare seara si ne intelegem bine, de ceva timp nu prea mai vrea sa vorbeasca asa mult, simte ca o plac si e fidela, cred...
In ultimele 3 zile am tot vorbit, mult pot spune, eu incepeam conversatia mai mereu, dar cand nu mai spuneam nimic imi raspundea la stari pe whatsapp. M-am gandit ca poate se plictiseste(pana la urma poate chiar asa e), dar aseara a venit ala sa o vada. Ea ii cam reprosa ca vorbeste cu una desi i-a spus ca e o prietena buna si ca se uita la stari la fete pe whatsapp(tampenii), apoi el i-a cerut telefonul(provocat de ea si cam intentionat mi s-a parut mie ca l-a provocat, a vrut sa se uite la ea in telefon) si a vazut conversatie cu mine si pe wapp si pe insta si mesaje laughing In plus, ei erau deja afara cand ieseam eu si ea m-a sunat de vreo doua ori sa ma intrebe ca pe unde sunt si ca ma asteapta, el era langa ea, a auzit tot si de obicei nu ma suna.
Am plecat o ora sa ma vad cu niste prieteni si mi-a dat mesaj pe whatsapp iar si am vorbit cu ea nimicuri, el fiind langa ea rolling on the floor)
Nu pot s-o inteleg, nu i-am spus, dar i-am aratat ca tin la ea...

Astazi mi-a spus ca se intalneste cu unu ca e si el in oras, ea zice ca e un prieten, dar el e mai mare ca ea si i-a mai propus in trecut sa iasa si l-a refuzat.

Ma termina straight face
Mi-a zis ca se vede cu asa zisul amic acum 3 ore, de atunci nici un semn, a si vazut un mesaj pe care i l-am trimis si n-a zis nimic.

De ce naiba mi-a zis ca se vede cu el? Mai bine nu stiam.

Răspuns Câştigător
| nhhv a răspuns:

Înțeleg cum e cu toată faza asta. Știu că ți-e teamă, că până la urmă tu simți ceva pentru ea și n-ai vrea s-o pierzi cu totul. Fa cumva sa ieșiți doar voi doi și o iei încet. Îi spui ce simți tu, dar repet, s-o iei încet. Nu, nu m-ar deranja să aud asta din partea cuiva, deoarece eu mereu vreau adevărul, oricât de dur ar fi. Spune-i și chestia asta, că voi vorbiți despre orice, oricând, spune-i că te simți folosit, că te simți aiurea și nu ezita să-i spui chestia asta, pentru că va continua să facă la fel. Fii sincer cu ea, poate va conștientiza singură ce vrea. Chiar sper că te ajută ce ți-am zis eu aici. Ține minte, spune-i adevărul. După ce o să-și limpezească mintea, va știi exact unde să se îndrepte și încearcă după să ții legătura cu ea, să nu se rupă relația voastră de prietenie, înțelegi? Ai grijă și aștept să-mi spui dacă totul a fost bine. happy

5 răspunsuri:
| nhhv a răspuns:

Este foarte greu să-ți dai seama ce vrea o femeie când nici măcar ea nu știe. Spune-i ce simți pentru ea, eventual invit-o undeva să vorbiți față în față despre chestia asta, nu prin mesaje, este cea mai mare prostie. Vorbește cu ea, discută, comunică. Nu sunt sigură ce încearcă ea să facă. Și eu sunt fată și sincer nu văd rostul la acest comportament față de un băiat, însă ia în considerare sfatul meu. Riscă și spune-i deoarece vei ajunge la un moment dat în punctul în care nu vei mai avea ce să faci și vei regreta rău. Cu toate astea, ai grijă, deoarece în multe situații se întâmplă ca după ce faci asta, relația de prietenie să se răcească și ea și din păcate se poate ajunge și la ruperea acesteia, nu numai la șansa de a avea o relație cu tipa. Este un avertisment, însă tot sunt de părere c-ar trebui să-i spui față în față tot, știi cum e, nu riști, nu câștigi. Baftă și nu te descuraja.

| 777battery explică (pentru nhhv):

Chiar imi e teama sa nu ne distantam dupa si riscul e cam mare fiind deja intr-o relatie. Ai spus bine, poate nici ea nu stie ce vrea... E greu sa merg undeva numai eu cu ea, suntem vreo 4 baieti si 3 fete care iesim mai mereu. O sa incerc cumva sa vorbesc cu ea intr-un loc retras, linistit.
Ce sa-i spun? Ii spun si ca nu ma face sa ma simt bine modul in care se comporta?
Ma gandeam sa-i spun ca a inceput sa-mi placa de ea de ceva timp si sa-i spun tot ce imi place la ea, ca nu vreau sa ma bag peste relatia ei si ca vreau sa fim in continuare prieteni buni(aici nu stiu ce sa-i mai spun, sa insist la faza asta, chiar nu vreau sa ma indepartez de ea) si sa-i aduc aminte si de faptul ca m-am simtit folosit. Tu fiind fata te-ai supara daca cineva te-ar acuza ca l-ai folosit? O sa incerc sa-i spun mai in gluma asta

Imi e teama ca dupa ma va evita subtil, ca va vorbi cu mine, dar nu imi va mai cere parerea sau sa o ajut cu ceva, va alege mereu pe altcineva pentru diverse chestii.

E greu straight face

Mersi de incurajare happy

| 777battery explică (pentru nhhv):

Din pacate n-am reusit sa vorbesc cu ea fata-n fata, nu s-a simtit bine si n-a mai iesit sau daca a iesit a stat putin...

Totusi am aflat de la ea, fara sa aduc eu aminte sau sa o intreb ceva ca n-a stiut ca vine prietenul ei, asta inseamna ca nu s-a folosit de mine, cel putin pana sa vine, atunci pe moment tot cred ca a facut-o, dar a fost ceva spontan...

Cum pot sa vorbesc cu tine? Vad ca mesaj nu pot sa-ti dau pentru ca esti utilizator junior... Poti, te rog, sa intri in setarile contului si sa dai mai in jos la "Vreau sa primesc mesaje de la" si sa selectezi "toti membrii TPU"?

| nhhv a răspuns (pentru 777battery):

Și nu ai mai adus vorba de ieșit împreună cu ea? Am rezolvat cu mesajele, poți să-mi scrii.

| nhhv a răspuns (pentru 777battery):

Înțeleg cum e cu toată faza asta. Știu că ți-e teamă, că până la urmă tu simți ceva pentru ea și n-ai vrea s-o pierzi cu totul. Fa cumva sa ieșiți doar voi doi și o iei încet. Îi spui ce simți tu, dar repet, s-o iei încet. Nu, nu m-ar deranja să aud asta din partea cuiva, deoarece eu mereu vreau adevărul, oricât de dur ar fi. Spune-i și chestia asta, că voi vorbiți despre orice, oricând, spune-i că te simți folosit, că te simți aiurea și nu ezita să-i spui chestia asta, pentru că va continua să facă la fel. Fii sincer cu ea, poate va conștientiza singură ce vrea. Chiar sper că te ajută ce ți-am zis eu aici. Ține minte, spune-i adevărul. După ce o să-și limpezească mintea, va știi exact unde să se îndrepte și încearcă după să ții legătura cu ea, să nu se rupă relația voastră de prietenie, înțelegi? Ai grijă și aștept să-mi spui dacă totul a fost bine. happy

| Superman1243 a răspuns:

Fetele sunt foarte complicate, te inteleg, printr-o astfel de situatie trec si eu.
Din ce ai povestit pot sa trag o concluzie si aceea este ca te place...dar asteapta sa faci tu primul pas, poti sa iti arati sentimentele fata de ea si printr-o gluma mai inocenta si sa vezi cum reactioneaza, incearca sa o pui putin in presiune si sa o inviti la un suc cand stii ca trebuia sa se vada cu celalalt baiat si sa vezi pe cine alege, in fine asta e un exemplu poate te gandesti tu la ceva mai bun, sper ca ai inteles si bafta multa cu fata! happy