| hsr a întrebat:

Salutbig grin! Sper ca ma puteti ajuta si pe mine cu ceva sfaturi.Acum jumatate de an aproape am cunoscut o fata.Mai mare cu aproape 3 ani decat mine[16 ani]. Ne-am imprietenit, am inceput sa vorbim din ce in ce mai des. Apoi am inceput sa fim din ce in ce mai apropiati. Flirtam, vorbeam, erau momente cand uneori era geloasa pentru ca spre ex aveam la av poza cu mine si doua colege. Apoi m-am imprietenit cu cel imi bun prieten al ei.Amandoi o placem.Stim unul de altu si suntem okay cu asta. Ei doi au fost impreuna si dupa ce s-au despartit au ramas la fel de buni prieteni si pentru a-l face gelos intr-o conferinta ca ma place. El a zis ca e "Okay merita sa il placi mi-ai mai zis". In ultima saptamana n-am prea vorbit.Marti am aflat ca sta cu un tip care nu este din orasul nostru.De atunci e foarte schimbata.Pe mine nu prea ma imi baga inseama.Cu prietena mea si a ei comuna[care a fost alaturi de ea mereu] s-a certat, iar pe cel imi bun prieten al ei l-a indepartat foarte mult.As vrea sa aflu ce s-a intamplat insa intr-un mod cat mai discret.Am intrebat-o direct si a zis ca nu-mi spune.Totusi...as vrea sa aflubig grinCeva sfaturi/idei de ce ar putea avea?big grin[funda]

Răspuns Câştigător
| Schmuky a răspuns:

Frate, ai ajuns a nu-stiu-cata roata la caruta! Ai intrat intr-un cerc de prieteni, iubiti, si fosti... nasol. Daca vrei sa aflii ceva, trebuie sa intrebi pe cineva din cerc, dar nu pe ea sau pe fostul. Oricum, daca ai rabdare, o sa afli pana la urma...credhappy

2 răspunsuri:
| hsr explică:

Pentru a-l face gelos a zis ca ma place*[scuze]big grin

| Bianca_7577 a răspuns:

Eu zic sa nu insisti prea mult.nu are rost parerea mea.ea e si mai mare ca tine.are alte ocupatii.etc happy si daca ea a ales sa nu iti spuna.are un motiv probabil.asa ca fete sunt...deci nu'i panica