| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Sunt într-o relație cu un băiat de o săptămână.Ne-am cunoscut printr-un prieten comun, problema este că iubitul meu nu vrea să iasă cu mine decât dacă vine și prietenul nostru.De fiecare dată când îi spun să ieșim singuri găsește scuze. Spune că se simte în largul lui în preajma prietenului nostru.De ce credeți că procedează astfel și ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

V-ati combinat prea repede inainte sa apucati sa va cunoasteti, iubita-tu e extrem de rusinos si nu se simte confortabil doar cu tine, nu stie ce sa vorbeasca cu tine si cum a se poarte si in preajma aluia prinde curaj, logic.
Nimic, posibil sa-i treaca cu timpul sau daca nu-i trece il parasesti, ca vrei un barbat nu un copilas care se sperie de propria iubita.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate este mai rusinos sau nu vrea sa vada cineva ca sunteti un cuplu.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietenul vostru comun daca cu el nu o sa poti sa il convinga sau sa afle macar de ce.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Se plictiseste singur, va ramane fara prietenul lui daca ii vei spune ca aveti nevoie de intimitate pentru niste treburi, saruturi, mangaieri...

| AwGenetix a răspuns:

Probabil nu vrea sa fie vazut cu tine ca pereche, de fapt cea mai plauzibila explicatie. la o adica erati un grup daca sunteti 3. ma rog, un fatalau cu gandu la alta inca.

nu e prea devreme sa spui "iubitul meu" sau sunt intr-o relatie. dupa doar o saptamana? cand implinesti cel putin 3 luni, ai putea spune si-asa fortat oarecum, dar o saptamana...

| Dinu_Iulian_1983 a răspuns:

Daca are sentimente adevarate pentru tine iese si cu masa, scuze de limbaj, ce l mai probabil este influentat de prietenu lui, sau mai e o varianta, prietenul e interesat de tine. Se mai intampla.