| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am avut contact sexual neprotejat fără să ejaculez, poate sa ramana însărcinată? Am ejaculat dar dupa ce nu am mai avut contact sexual.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care NU ajunge SPERMA cu SPERMATOZOIZI in vagin este 100% IMPOSIBIL sa se formeze sarcina chiar si daca in acel moment exista un OVUL VIABIL in trompa uterina.
Accesaza si citeste cu atentie urmatorul raspuns oferit unei alte intrebari oarecum similare :
https://www.tpu.ro/......-mine-iar/
Multa sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok, dar se poate întâmpla ca sa se scurgă sperma involuntar? De ejaculat sunt 100% sigur că nu am facut-o

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roberrt21):

Oare cum? sau prin ce minune? ar putea sti cineva daca tu ai sau nu experienta necesara pentru a reusi sa-ti coordonezi, controlezi si sa-ti retii perfect ejacularea?

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar nu am ejaculat in timpul actului sexual, ci dupa vreo 10 minute cam asa, ce vreau sa zic e ca, în timpul actului sexual de 2-3 minute cam asa a durat, se poate sa se fi scurs sperma involuntar?

4 răspunsuri:
| Nick007e a răspuns:

Este o posibilitate de la lichidul preejaculator. Da este posibil