| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca ieri pe la 12 m-am masturbat iar azi pe la 4 am facut sex cu prietena mea, poate sa ramana însărcinată? Am facut neprptejat dar nu am ejaculat in ea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz este exclusa orice posibilitate ca dupa 28 de ore de la ejaculare, sa mai existe chiar si 1 (UN) singur spermatozoid ratacit in uretra penisului. Pentru corecta ta informare trebuie sa stii ca principala ta preocupare pentru a nu mai fi ingrijorat si alta data, atunci cand intentionezi sa intretii sex neprotejat, asigura-te ca prietena ta NU este in perioada fertila a ciclului menstrual, fiindca ea (femeia) poate sa ramana insarcinata doar daca sperma ajunge in vagin in 1-a sau toate cele 4-5 zile care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual. In restul zilelor sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio teama sau retinere. Multa sanatate!

Fiindca raspunsul a fost acceptat si premiat ramane nemodificat si din acest motiv retrag solicitatea de stergere

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca intre masturbarea si sex a existat o urinare, atunci sperma a fost eliminata si nu exista sanse sa se fii scurs nimic, in vaginul fetei.

| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz este exclusa orice posibilitate ca dupa 28 de ore de la ejaculare, sa mai existe chiar si 1 (UN) singur spermatozoid ratacit in uretra penisului. De obicei toata cantitate de sperma care ramane in uretra dupa ejaculare si in cazul in care barbatul NU urineaza ulterior, se scurge din uretra penisului in decursul urmatoarelor de circa 3-4 ore. De asemenea este bine sa stii ca dupa orice urinare in uretra penisului raman resturi de urina care produce un mediu cu pH acid in interiorul uretrei, care este toxic si fatal pentru viata eventualilor spermatozoizi, daca cumva ar fi putut sa mai ramana in uretra si dupa urinare.
Pentru corecta ta informare trebuie sa stii ca principala ta preocupare pentru a nu mai fi ingrijorat si alta data, atunci cand intentionezi sa intretii sex neprotejat, asigura-te ca prietena ta NU este in perioada fertila a ciclului menstrual, fiindca femeile pot sa ramana insarcinata doar daca sperma ajunge in vagin in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual. In restul zilelor sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio teama sau retinere. Multa sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ieri am mers pe jos, iar astazi am condus cu 200km/h prin sate, e posibil sa ma fi luat radarul?
Dau funda.