| Mmooaarro a întrebat:

Daca iubesti o fata,o iubesti din tot sufletul tau,asa cum nu ai mai iubit si asa cum nu o sa mai iubesti in viata ta, ofata speciala,o fata la care visezi,si in sfarsit ai gasit-o! fata perfecta pentru tine! ea te iubeste enorm,si tu stii asta, si sunteti de nedespartit..va iubiti cu adevarat, dar problema e ca tu esti la 900 de km distanta, si ai 17 ani, ea are 15 si va doriti sa fiti unul langa celalalt. se poate? tineti cont ca nu o sa mai gasiti un asemenea/o asemenea fata/baiat toata viata voastra. si ca in caz ca v-ati desparti. dintr-un anumit motiv..sa zicem o cearta. nu o sa mai gasiti pe nimeni ca el/ea...atat de speciala e acea persoana. ce spuneti? se poate ca ei sa fie impreuna? tinand cont ca ei vorbesc la telefon si pe mess si ca si-au propus ca intr- o zi sa se intalneasca..peste 1-2 ani..sa zicem..cand baiatul face 18 ani..si isi ia masina.

ce parere aveti?
dau funda!

7 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Viata e lunga, poate doar crezi ca ea este cea pe care o astepti... timpul schimba omul, iar voi sunteti in crestere. Pana pe la 24 - 25 de ani va veti schimba complet. N-aveti cum sa fiti de nedespartit, pentru ca sunteti deja despartiti de 900 de km. Asa cred toti minorii, ca nu mai gasesc pe nimeni daca se despart de o persoana. Ei cred ca acea persoana e unica si speciala in lume. Dar nu ai de unde sa stii... suntem multi in lumea asta, multi in tara, multi in oras/comuna/sat. N-o sa mai zici asta peste cativa ani, dar o sa razi cand o sa-ti vezi postul candva.

Dupa cum am mai zis, viata e lunga. Habar n-ai ce-ti rezerva ea.

| Mmooaarro explică (pentru Neinteresantul):

Dragoste sa fie. si e de ajuns... daca cei doi se iubesc cu adevarat sigur ca se poate. unii dintre voi chiar daca aveti prietena/prieten habar nu aveti ce-i aia dragoste. unii sunt facuti unul pentru celalalt.Si viata nu e lunga, e foarte scurta, parca ieri aveam 12 ani..si din moment ce-i asa scurta..trebuie sa iti faci prietena pana la urma, si daca ai gasit-o si o iubesti, si ea te iubeste.ce iti mai trebuie? plus ca in zilele astea nici nu prea mai gasesti fete cu capul pe umeri, sunt numai proaste care umbla numai dupa baieti cu bani, si cu fite pe cap..cum spuneam. daca iti doresti cu adevarat ceva sigur ca se poate intampla ca cei 2 sa se intalneasca..pentru ca asta inseamna sa iubesti cu adevarat, distanta e doar o chestiune de timp, e doar o distanta si atat.Noroc!

| Neinteresantul a răspuns (pentru Mmooaarro):

Iubirea se formeaza cu timpul. Si poate ei doar cred ca iubesc cu adevarat. Iubirea e ceva de care nu toti suntem capabili. O confundam cu orice stare sau sentiment asemanator ei. De zis e usor...

| neutrino a răspuns:

Doamne, mare ti-e gradina ta!

Răspuns utilizator avertizat
| Said16 a răspuns:

Si daca nu iei permisu?laughing