| KRLL a întrebat:

Salut.
Daca nu se produce scanteia aia de inceput intre un baiat si o fata, este vreo sansa sa apara pe parcurs, dupa ceva timp sa se indragosteasca?
Vorbesc cu o fata care desi e deschisa mereu cu mine, simt ca nu prea ma vrea in viata ei. Are niste probleme naspa in familie, iar eu ii sunt alaturi. Credeti ca dupa toate astea, se va atasa cu mine?
P. S. Indiferent de situație, eu voi fi langa ea in clipele astea, dar sunt tare curios, o iubesc mult.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da.Eu cred că acea scânteie de început e foarte relativă. Mulți fac greșeala și se iau după asta, și apoi constata că foculețul se face fum și apoi devine istorie, versus cei ce nu aiu în seamă acest aspect și apoi ajung să aibă o relați solida și de lungă durată.
Faci un gest frumos, și asta o s-o facă să se-ndrăgostească de tine, mai ales dacă-ți descoperă calitățile și ești pe gustul ei la diverse teme, abordări, etc.
Îmi pare rău de ea că are necazuri în familie.Problema e că asta o afectează și o consumă psihic, ceea ce duce la o scădere semnificativă a calității vieții ei, și a randamentului în societate/loc de muncă, etc.

| KRLL explică (pentru DeyCj):

Pe principiul "ce e val, ca valul trece. ''. O sa-i stau alaturi si cand gasesc momentul o sa i spun ce simt, cu mentiunea ca nu exista cale de mijloc

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca daca o fata te baga in zona prieteniei acolo vei ramane mereu,ea te considera un frate,prieten atat,fetele au alt mecanism de gandire,ele sunt fiinte emotionale, cauta relati sociale, iubirea aia aparuta instant se regaseste in majoritatea cuplurilor, eu unu nu cred in iubire care apare in timp, iubirea apare instant, inca de la prima vedere si dureaza si o viata catodata

| ShadonyX a răspuns:

Salut!
Iti spun direct! Nu o sa te placa!
Daca nu a fost atrasa de tine de la bun inceput, orice incercare o sa fie in zadar.
Daca continui o sa ajungi in zona prieteniei cum a spus si RAY.Si o sa te considere un prieten sau frate.Si cred ca nu vrei sa o auzi cum iti povesteste cum s-a sarutat cu unul sau cum s-a culcat cu altul, in timp ce tu o sa stai ca prostul si sa o asculti.

Daca vezi ca nu e nici un interes din partea ei, renunta, ca te amagesti.

| An89 a răspuns:

Sigur trece printr-o perioadă mai grea și e afectată de asta. Din moment ce o fata e deschisă față de tine, te place... Așteaptă să treacă perioada asta grea din viața ei, fi alături de ea. Sigur la final va aprecia momentele în care i-ai fost alături. Scânteia nu e neapărat să fie de la început, unul e lucruri vin pe parcurs.

| Jica_Vlad_2000 a răspuns:

Depinde. Dacă ești genul ei continua și încerca mai multe (sa o scoți la o prăjitura etc. ) Poate ei îi este frica de răspunsul tău sau de refuz. Poate nu își da seama ca o placi. Dar dacă nu ești genul ei și te tot refuza încerca sa rămâi la prietenia voastră ca poate o pierzi. Sper ca te-am ajutat!