| anonim_4396 a întrebat:

Daca va puteti da niste pareri sunt cel mai fericit.Sa incep "povestea mea". Acum un an am cunoscut o fata si in timp am devenit prieteni foarte buni mergeam prin parc, la biliard, cu alte cuvinte ne distram am2.Incetul cu incetul se pare ca m-am indragostit de ea si acum o luna i-am spus ce simt (pe mess desigur fiind ca intrasem in vacanta) noi 2 fiind acum in vacanta in 2 sate diferite care nu sunt prea aproape nu ne puteam intalni. Dupa ce i-am spus ce simt ea a zis ca suntem doar prieteni buni si ca nu vrea sa strice asta...Dar dupa vreo 2 saptamani in care vorbeam intre noi toata ziua si toata noaptea a zis ca si i-a ma iubeste.Toate bune si frumoase pana aici am hotarat sa incepem o relatie am schimbat si status pe fb de la sg la intr-o relatie in fine toate cele... dupa ce am stat asa cam 2 saptamani ea (nu prea ii place sa isi exprime sentimentele) ne-am certat din cauza unui prieten de-al ei(acel prieten e in Italia si ia tot vb mereu cu el poate sunt eu gelos dar acel baiat se da la ea ii pune mel pe fb de iubire etc a facut un pariu cu ia la un pool pe mess ca daca castiga sa puna intr-o relatie cu el si de la asta ne-am certat) si acum cateva ore mi-a zis ca e mai bine sa ramanem doar prieteni(mi-a spus ca ma iubeste dar ca nu se poate asa ca daca ne certam nu merge) Ce credeti voi ma iubeste sau se joaca cu mine?(Nu am spus ca a avut numai prieteni dobitoci si din cauza lor nu isi mai exprima sentimentele asa deschis)

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

laughingchiar acum 2 minute am raspuns la o intrebare asemanatoare.Ea, nu te merita, nu te iubeste si te „doreste"doar ca amic asta reiese din gesturile dansei, ok? Acum haide sa analizam putin problema.Ai spus ca a avut „prieteni dobitoci" si asta ar fi cauza timiditatii ei sa spunem in a-si exprima sentimentele.Ok, ne punem in locul ei, si da ar putea fi si asta.Acum ne intoarcem la 180 de grade, EA te iubeste atunci de ce acorda atentie si importanta si lui x y z? acum te mai intreb odata esti sigur ca te iubeste? stie oare ce se inseamna aiubi? Iti las sa iti raspunzi singur, precizand ca atunci cand esti indragostit, atentia toata este cumulata pe el/ea persoana din viata ta.Desigur,aceste lucruri reprezinta copilarii, auzi joaca pool si daca pierde pui intr o relatie pe facebookrolling on the floorpe bune? alte metode de agata nu a gasit? Atat tu cat si ea trebuie sa va maturizati dar probabil nu este timpul, iar dragostea va aparea ceva mai tarziu, chiar daca acum poti sa juri ca o iubesti, eu iti spun ca trebuie sa incerci si alte variantewinkingBafta.

8 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

sad se pare ca nu prea o intereseaza de asa zisa iubire a voastra.

| Nicux1 a răspuns (pentru ioanadanny):

Nu te merita

| ioanadanny a răspuns (pentru Nicux1):

Pe mine? big grin

| danifx2 a răspuns (pentru ioanadanny):

rolling on the floor))

| ioanadanny a răspuns (pentru danifx2):

Frate,era o gluma.happy m-am prins la ce vroia sa spuna :p

| danifx2 a răspuns (pentru ioanadanny):

Mi-am dat si eu seama da tot e funny laughing

| House99 a răspuns:

Am uitat sa precizez ca i-am zis daca putem sa incercam sa vedem cum merge la toamna cand o sa ne intalnim si a zis ca bine vedem cum merge la toamnasad

| Anonima264 a răspuns:

Eu cred ca se joaca cu tine!