| onetwothree a întrebat:

dau funda. Daca iubitul ma evita din cauza parintilor lui, si cand il sun vorbeste in soapta si imi inchide repede telefonul, ar trebui sa il evit si eu? Adica sa nu il caut o perioada? Suntem de 2 ani impreuna. Multumesc!

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai daca aveti doi ani de zile de ce te ascunde de parinti? Ca nu inteleg...
Vezi sa nu fie vreo alta fata mai degraba la mijloc.
La 19 ani nu exista sa il certe parintii pentru o nota mica si de aia sa nu mai vorbeasca cu tine.Chiar asa tinut in lesa e?

| onetwothree explică (pentru sofisis):

E a 12-a si de aceea il tin parintii lui sub observatie

| Iris1997 a răspuns:

Dai un mesaj, spune-i sa va intalniti undeva si discutati problema!

| anyry a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l intrebi de ce face asta iar daca nu-ti da explicatii coerente ii dai putina pauza. Daca te cauta inseamna ca chiar te iubeste si ar trebui sa vb cu parintii lui.

| Tania59 a răspuns:

In niciun caz sa nu il eviti.Lasa-i putin spatiu. Daca vrei sa vorbesti cu el la telefon, cel mai bine, da-i un mesaj in care sa ii spui sa te sune el cand poate si e sigur ca poate vorbi linistit.

| AnabellSY a răspuns:

Daca te evita din cauza parintilor probabil ei nu sunt de acord cu relatia voastra iar el te iubeste si nu vrea sa iti spuna(vorbesc din experienta)...cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu el despre asta, in niciun caz sa nu il eviti pentru ca astfel o sa ve departati...sau o alta varianta ar fi(te rog sa ma ierti)poate te insala si e cu altcineva cand vorbiti la telefon! sad

| onetwothree explică (pentru AnabellSY):

De inselat nu ma inseala, fiindca e cu parintii lui acasa. Ii aud de multe ori cum il striga. Multumesc de sfat!

| ManOfSpace a răspuns:

Eu cred ca daca nu te baga in seama inseamna ca cineva este cu ochi pe el iar tu sa vorbesti cu el doar cand crede el ca poate. Mie nu mi se pare o atitudine corecta a parintilor. Parinti lui at trebui sa va inteleaga ca pana la urma este o relatie nu este ceva rau. Parintii mei la 16 ani imi spuneau ca pot veni cu prietena mea acasa.

| onetwothree explică (pentru ManOfSpace):

Parintii lui pana acuma se purtau frumos cu mine, chiar am iesit cu mama lui la o pizza. De 2-3 saptamani se poarta el asa de cand l-au certat ai lui pentru o nota mica. Eu am 21 ani, iar el are 19