| onetwothree a întrebat:

dau funda. Am nevoie de parerea si sfatul vostru. Sunt cu iubitul meu de 2 ani. El e clasa a 12-a, iar eu sunt la facultate in anul 2. Pana acum vreo 3 saptamani, parintii lui nu aveau nimic cu mine si chiar ma intelegeam foarte bine cu ei. Dar de cand iubitul meu a fost la o simulare in orasul in care sunt si eu studenta, si a luat nota nu foarte mare, el ma cam evita. In seara in care le-a zis nota, parintii l-au certat foarte urat. Si chiar cred ca ei ma invinovatesc pe mine. El de atunci ma evita, nu le mai vorbeste parintilor lui despre mine, cand il sun mereu vorbeste in soapta sa nu auda ca vorbeste la telefon. Cand i-am spus asta a zis ca e in capul meu si se enerveaza. Ce parere aveti? Eu chiar nu l-am tinut niciodata de la invatat, ba chiar il ajutam la romana sa faca variante. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Adelin01 a răspuns:

El te iubeste oricum dar poate parintilor lui li se pare ca il tii de la invatat cum zici tu.In cazul asta nici eu nu as sti ce sa fac. Sa il intrebi daca e vreo problema.

2 răspunsuri:
| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Poate parintii lui l-au pedepsit si nu-l mai lasa la telefon, daca aluat o nota mica... Si poate ca se enerveaza atunci cand ii zici ca vorbeste in soapta pentru ca poate nu vrea sa-ti spuna ca l-au pedepsit parintii

| onetwothree explică (pentru AnastasiaKatelimov):

Nu cred ca l-au pedepsit. Adica in weekend am iesit impreuna, si s-a purtat ok cu mine. Dar cand sta cu parintii lui pe mine ma evita

| Adelin01 a răspuns (pentru onetwothree):

El te iubeste oricum dar poate parintilor lui li se pare ca il tii de la invatat cum zici tu.In cazul asta nici eu nu as sti ce sa fac. Sa il intrebi daca e vreo problema.